Bike Atelier: zacięta walka w Jeleśni

Bike Atelier MTB Maraton

W miniony weekend odbyły się kolejne zawody w ramach Bike Atelier MTB Marathon. Lokalizacją cyklu, który rozgrywany jest na południu Polski była Jeleśnia. Z dobrej strony w wyścigach kategorii elity pokazali się zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe.

W miniony weekend odbył się kolejny wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton 2019. Do tej pory w tym cyklu bardzo dobrze radzili sobie zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team i podobnie było także w Jeleśniej.

Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Użytkowe), drugie miejsce na głównym dystansie:

Pojawiła się dobra obsada w Elicie Kobiet, więc wiedziałam, że nie będzie lekko. Od startu wyszłam na drugą pozycję, którą udało mi się utrzymać do samego końca. W sumie zawodnicy do pokonania mieli 58 km i 2100 m przewyższenia w pionie.Trasa ciężka fizycznie i miejscami technicznie z uwagi na sporo luźnych kamieni,  trochę stromych podjazdów, szybkich zjazdów oraz towarzysząca wysoka temperatura postawiła wszystkim wysoko poprzeczkę tego dnia. Pędząc do mety od około 45 km przypomniałam sobie co to zapomniane skurcze łydek, ale na szczęście nie przeszkodziły mi one w utrzymaniu pozycji.

Wśród kobiet wyścig wygrała zawodniczka KSM Trek Racing Team - Katarzyna Solus-Miśkowicz. Drugie miejsce zajęła wspomniana wyżej ZuzannaKrzystała z Volkswagena, a podium uzupełniła Michalina Ziółkowska z CST 7r MTB Team.

Z kolei wśród mężczyzn dwa pierwsze miejsca zajęli kolarze JBG2 Cryospace: Krzysztof Łukasik i Piotr Brzózka. Na trzecim miejscu stanął Michał Ficek z Volkswagena, który przed startem skarżył sie na problemy żołądkowe. Do dwójki zawodników Cryospace stracił zaledwie 21 sekund.