Maratony Rowerowe Lang Team w Gdańsku dla Bogdziewicza

Maratony Rowerowe Lang Team

Michał Bogdziewicz z Apteka Gemini Team okazał się najszybszy na dystansie Grand Fondo na Maratonie Rowerowym Lang Team w Gdańsku. Wymagająca trasa w połączeniu z deszczową pogodą okazała się dużym wyzwaniem dla kolarzy.

W miasteczku wyścigu nie mogło zabraknąć Czesława Langa, który przywitał zawodników. Od tego roku Lang Team współpracuje z Igorem Traczem, mistrzem świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu, który przygotował nową trasę w Gdańsku. To bardzo doświadczony zawodnik, startował w wielu miejscach na świecie i Czesław Lang chce jego doświadczenia przenieść do maratonów rowerowych.

Na dystansie Medio bezkonkurencyjny okazał się Piotr Polus (Wysepka Team), który wyprzedził rywali o prawie siedem minut. Na mecie powiedział, że było ślisko i dużo błota, a warunki były najtrudniejsze, w jakich kiedykolwiek rywalizował. Wśród pań na dystansie Medio najlepszy czas miała Magdalena Deja (BIKE SALON TEAM).

 

 

Z kolei na dystansie Mini ze zwycięstwa cieszył się Damian Ciba z TA KO TEAM. Ciba stwierdził, że jechało mu się bardzo dobrze, a trasa była fajna i zaskakująca. Było sporo niespodziewanych zwrotów akcji. Deszcz zrobił swoje, a na podjazdach trzeba było schodzić z roweru, ponieważ koła się buksowały - podsumował zawodnik. Wśród pań triumfowała Monika Kulling, która wygrała także Mistrzostwa Polski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Maratonach Rowerowych Lang Team w kategorii kobiet open. W kategorii mężczyzn do 45 lat wygrał Filip Potrykus (Klif Team Chłapowo), a w kategorii mężczyzn powyżej 45 lat Tomasz Jarząbek (OSP GÓRKI).

 

Strona organizatora: www.langteammaratony.pl

 

Podobne artykuły