Zwycięstwo Huberta Semczuka w Jakubowie

W niedzielę 30 czerwca rozegrano szósty z dziesięciu wyścigów serii Kaczmarek Electric MTB 2019. W rekordowym upale zawodnicy wystartowali w debiutującym w kalendarzu cyklu Jakubowie.

Położony w województwie dolnośląskim Jakubów zaoferował uczestnikom atrakcyjną, ciekawą i wymagającą trasę. Poza świetnie przygotowanymi rywalami, największym przeciwnikiem kolarzy była pogoda – temperatura w cieniu osiągnęła 37 stopni Celsjusza, a w miejscach nasłonecznionych była znacznie wyższa.

Na czterech bufetach rozstawionych na trasie i mecie rozdane zostało osiem tysięcy butelek wody od naszego sponsora, czyli Cisowianki, to jest trzy razy tyle co na innych etapach. Dziś odpowiednie nawadnianie się i rozsądek były najważniejsze na trasie.

- mówiła organizator cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, Joanna Balawajder.

 
 

Na dystansie Giga (64 km) z przewagą ponad dwóch i pół minuty dojechali do mety Hubert Semczuk (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers Team) i Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Panowie przekroczyli metę w wymienionej kolejności. Trzecie miejsce zajął Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork). Wśród kobiet niepokonana na długim dystansie była Marlena Droździok (KM Sport Pro Team), a kolejne miejsca zajęły Karolina Cierluk (REAL 64-sto) i Zuzanna Madaj (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Zwycięstwo na 37-kilometrowej trasie Mega należało do Kacpra Fiszera (REAL 64-sto), który pokonał Jacka Tomczyka (TC Chrobry Betron Głogów) i Filipa Pendraka (Team Berotu) przewagą dwóch minut. W gronie kobiet zawodniczka z Niemiec, Marie Volka (Radteam Bargdorf) pokonała Elżbietę Szczepańską (niezrzeszona) i Joannę Adamską (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers Team).

O triumf na mecie dystansu Mini walczyli na jego ostatnich metrach Oliwier Machura (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który ostatecznie wygrał, i Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team), który finiszował jako drugi. Trzecie miejsce zajął Wiesław Makuchowski (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus).

 
 

Oliwier Machura:

Upał dał się nam dziś we znaki. Szczególnie, że ja w takich temperaturach nie lubię i nie umiem jeździć. Do tego te wertepy i mnóstwo piachu. Ale generalnie sama trasa bardzo mi pasowała ze względu na to, że była wymagająca technicznie.

Rywalizację kobiet na Mini wygrała Anna Bogdańska (Romet Factory Team) przed Natalią Chorostkowską (The Four Horsemen) i Martyną Pawliczak (niezrzeszona).

Na 8-kilometrowym dystansie Młodzik zwycięzcami zostali Jakub Klimpel (Real 64-sto) i Oliwia Kulesza (MKS Polkowice).

 
 

Do końca cyklu zostały jeszcze cztery etapy, jednak zawodnikom przyjdzie na nie zaczekać – najbliższy wyścig, który odbędzie się w Bolesławcu, zaplanowano na 1 września.

Lista wyników

Dystans Giga

1. SEMCZUK Hubert (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers Team) 2:42:18
2. GIL Mariusz (EURO BIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM) 2:42:19
3. RZESZUTEK Piotr (Klub Kolarski Lew Lębork) 2:44:59

(…)

1. DROŻDZIOK Marlena (KM Sport Pro Team) 3:16:31
2. CIERLUK Karolina (REAL 64-sto) 3:21:42
3. MADAJ Zuzanna (EURO BIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM) 3:26:55

Dystans Mega

1. FISZER Kacper (REAL 64-sto) 1:38:09
2. TOMCZYK Jacek (TC Chrobry Betron Głogów) 1:40:01
3. PENDRAK Filip (TEAM BEROTU) 1:40:08

(…)

1. VOLKA Marie (Radteam Bargdorf) 2:03:24
2. SZCZEPAŃSKA Elżbieta (niezrzeszona) 2:11:26
3. ADAMSKA Joanna (RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers Team) 2:12:32

Dystans Mini

1. MACHURA Oliwier (EURO BIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM) 0:56:00
2. MIKOŁAJCZYK Przemysław (Agrochest Team) 0:56:01
3. MAKUCHOWSKI Wiesław (BIKE ATELIER EOBUWIE URBEX MAXIMUS) 0:56:15

(…)

1. BOGDAŃSKA Anna (ROMET FACTORY TEAM) 1:22:04
2. CHOROSTKOWSKA Natalia (THE FOUR HORSEMEN) 1:24:54
3. PAWLICZAK Martyna (niezrzeszona) 1:28:31

Podobne artykuły