Bike Atelier: JBG2 dominuje w Brennej!

Bike Atelier MTB Maraton

Wyścig na dystansie Pro zdominowali zawodnicy z JBG2 Cryospace. Triumfatorem został Adrian Brzózka przed Mariuszem Kozakiem i Wojciechem Halejakiem (wszyscy JBG2). W kobietach zwyciężyła Zuzanna Krzystała z Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Każdy, kto ukończył tak wymagający dystans, może być z siebie zadowolony  - powiedziała po wyścigu Zuzanna Krzystała, zwyciężczyni Bike Atelier MTB Maratonu w Brennej w kategorii Pro. Zdanie to może dotyczyć nie tylko najdłuższego dystansu. Organizator wyścigu, Dariusz Leśniewski powiedział, że dano uczestnikom w kość, ale wszystkich uprzedzono, że będzie to wymagający wyścig. Była to najtrudniejsza trasa, jaką dotychczas stworzyli. Tym razem oznaczało to 2160 m przewyższenia na ponad 44 km (dystans Pro), 1260 m na 27,5 km (dystans Hobby) albo 629 m na 16 km (Family).

Wśród mężczyzn najtrudniejszy dystans był popisem JBG2 CryoSpace MTB Teamu. Kolarze w czerwonych barwach zajęli aż cztery czołowe miejsca. Wygrał Adrian Brzózka przed Mariuszem Kozakiem i Wojciechem Halejakiem, 4. był Piotr Brzózka,  a 5. Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Teamu.

Łatwiejsze wyzwanie czekało w niedzielę na mniej doświadczonych zawodników i zawodniczki, którzy zamiast tras zarezerwowanych dla dorosłych pokonywali łatwiejsze, dostosowane do ich wieku. Na nich też jednak można się było zmęczyć. Wójt Gminy Brenna nie dziwił się, że na starcie Bike Atelier MTB Maratonu stanęło w niedzielę tak wiele osób w różnym wieku. Według Jerzego Pilcha były między innymi ciekawe trasy jak i piękne walory przyrody. Bez wątpienia była to doskonała promocja Brennej.