Bike Maraton: Łukasik najlepszy w Wiśle!

Bike Maraton

Maraton w Wiśle należał do jednych z najcięższych maratonów z serii organizowanej przez Macieja Grabka w sezonie. Na królewskim dystansie najlepszy okazał się Krzysztof Łukasik z JBG2 Cryospace. Wśród kobiet zwyciężyła Zuzanna Krzystała z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Na głównym dystansie, który liczył ponad 60 kilometrów było prawie 3000 metrów. Rywalizację utrudniał zar lejący się z nieba, nieruchome od upału powietrze oraz cień, który nie dawał ani chłodu ani ulga. Kurtyna wodna, która ustawiona była na placu Hoffa wraz kriokomora Cryo Space w związku z panującymi warunkami była główną atrakcją dnia.

Seanse w kriokomorach z pewnością służą zawodnikom teamu JBG2 CryoSpace, którzy groźni dla rywali są zawsze, nie tylko na własnym terenie. W Wiśle najlepszy i bezkonkurencyjny był Krzysztof Łukasik. Samotny finisz, ucieczka i tempo, któremu rywale nie byli w stanie sprostać. Sobotnie GIGA w Wiśle to bezustanna seria zjazdów i podjazdów, bez zbyt wielu miejsc na regenerację i odpoczynek. Drugie miejsce zajął Mariusz Kozak (również JBG2 CryoSpace), który pojawił się na mecie prawie 10 min. za Łukasikiem. I kiedy można było sądzić, że nic ciekawego się już nie zdarzy, na ostatnią prostą wpadli Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Mariusz Michałek (JBG2 CryoSpace). Miejsca na finisz w Wiśle jest dużo, a dojazd do mety długi. Michałek o pół koła wygrywa, a dawno nie widziany na BM Ficek jest czwarty. Wśród kobiet pierwsza jest Zuzanna Krzystała przed Anną Urban (obie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Na dystansie MEGA wygrywa Tomasz Dygacz (Odkrywcy Taurus), minimalnie wyprzedzając na finiszu Piotra Sułka (MTB Team RMF FM Heg). Trzeci jest Maciej Krysztoforski (Velcredo Factory Team). Panie: 1. Marta Garnek (Dream Bike Bielawa), 2. Elwira Kuziel (BNP Paribas), 3. Agnieszka Uroda – Hampelska (Rafako Orbea MTB Team). CLASSIC z kolei wygrył Adrian Boruta (CryoSpace), drugi był Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco), a trzeci Jacek Tomczyk (TC Chrobry Betron Głogów). Tatiana Gromada (GK Gliwice) okazała się najlepsza wśród kobiet, przed Aleksandrą Andrzejewską i Sandrą Meją. Na młodzieżowym dystansie FUN najszybszy był Rafał Noculak (UKS Sport Bralin), który tym samym wygrał kategorię MS. Laura Choma (Choma Sport Trener) – najlepsza wśród dziewcząt i najlepsza w kategorii KM, była jednocześnie trzecia w klasyfikacji open na mecie. Przed nią byli tylko Noculak i Piotr Cyganik.

Strona organizatora: www.bikemaraton.com.pl

 

Podobne artykuły