Udany weekend Lang Teamu w Wilanowie!

Drukuj
Lang Team

Podczas ostatniego weekendu rozgerano Warszawski Weekend Rowerowy, podczas którego odbyły się wyścigi z serii Lang Team Maratony Rowerowe oraz szosowy Fiat Lang Team. Baza wyścigu zlokalizowana była na warszawskim Wilanowie, który przez dwa dni oblegany był przez miłośników kolarstwa.

Adam Żuber (CROSS CARTEL) i Izabela Pazyna (KOMOBIKE SCOTT) okazali się najszybsi na dystansie Grand Fondo podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w warszawskim Wilanowie. Płaska i dynamiczna trasa okazała się dla uczestników sporym wyzwaniem, a dodatkowym utrudnieniem była upalna pogoda. Żuber na początku dystansu samotnie oderwał się od peletonu, a dzięki walce do końca udało mu się dojechać do mety pierwszym. Drugi czas na Grand Fondo miał Kamil Kuszmider z KK Catena Wyszków, a trzeci Wiktor Gindorowicz UKS Wygoda Białystok. Wśród pań Izabela Pazyna wyprzedziła Anię Wajzer z Sengam Sport Racing Team.

Na dystansie Medio najlepszy czas miał Kacper Cacko z Cozmobike Team, drugi rezultat uzyskał Szczepan Płusa ze Starachowic, a trzeci Wojciech Czajka z Agrochest Team. Wśród pań Katarzyna Radziszewska z MCP Bike Team przed Katarzyną Miętkiewicz z Ocynkowni Śląsk i Agnieszką Wilczyńską z AGH Cycling Team. Nagrody dla najlepszych wręczał Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Wilanowa. Podczas Maratonu Rowerowego Lang Team w Wilanowie rozegrano także specjalną premię Niepodległej, którą wygrali Adam Żuber i Katarzyna Radziszewska. FIAT LANG TEAM RACE W WARSZAWIE

Z kolei podczas niedzielnego Fiat Lang Team Race dużą uwagę skupiły starsze kategorie wiekowe. Podczas rywalizacji w kagtegorii wiekowej M6 podium wyglądało następująco: Czesław Lang, Lechosław Michalak, Krzysztof Sujka. Znakomici kolarze ścigali się  w Wilanowie na dystansie Maxi, a Czesław Lang wpadł na metę o włos przed kolegami z peletonu. Najlepszy czas ze wszystkich na dystansie Maxi uzyskał Maciej Sikora z Warszawy, który ponad 70-kilometrową trasę pokonał w czasie 1:36:57, a cały wyścig wygrał dzięki atakowi na ostatnich kilkuset metrach.  Drugi czas bez względu na kategorie wiekowe uzyskał Radosław Rękawek z Cross Cartel. Wśród pań najszybsza na dystansie Maxi była Agata Kąkiel (Legion-serwis Activejet) z czasem 1:53:56. Taki sam rezultat uzyskała ostatecznie druga Aleksandra Rudzińska z Warszawy – o kolejności zdecydowała fotofinisz.

Na dystansie Mini najszybsi okazali się Przemysław Zieliński i Magdalena Kizerwetter – Świda. Dystans Maxi liczył 70,5 km, Mini 53 km. Startujący na obu musieli pokonać 17 kilometrową rundę w okolicach Konstancina-Jeziorny. Start i meta przy Pałacu w Wilanowie, gdzie kolarzom kibicował Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński. W niedzielę w Wilanowie oprócz szosowego wyścigu dla amatorów Fiat Lang Team Race odbył się także wielki finał akcji Rowerowy Maj. Następna impreza dla kolarzy amatorów organizowana przez Lang Team odbędzie się 6 lipca w Gdańsku – będzie to Maraton Rowerowy Lang Team. Z kolei miłośnicy kolarstwa szosowego będą mogli wystartować w Tour de Pologne Amatorów 9 sierpnia w BUKOVINA Resort i w ORLEN Lang Team Race 8 września w Bytowie.

Strony organizatora: www.langteammaratony.pl i www.langteamrace.pl