Udany debiut "Kaczmarka" w Lubomierzu

Kaczmarek Electric MTB

W niedzielę kolarze ścigający się w cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB pierwszy raz w historii zawitali do dolnośląskiej gminy Lubomierz, a dokładnie do miejscowości Pławna. Królewski dystans wygrał Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec – TREK Bielsko Racing).

Dla najmłodszych grup wiekowych przygotowano wyścig liczący 13 km ze sporymi przewyższeniami. Wygrał - co stało się już normą – Bartosz Wentland (Akademia Kolarska Bonecki Team Zbąszynek). U dziewcząt tym razem najlepsza była Nikola Szulc. Wśród żaków także bez niespodzianek – Kacper Mizuro (Real 64-sto) po raz piąty w pięciu wyścigach stanął na najwyższym stopniu podium. Wśród dziewcząt po raz trzeci w swoim trzecim starcie wygrała Aleksandra Domaniecka (Real 64-sto).

Na dystansie Mini (25 km) najszybszy czas dnia wykręcił Michał Decewicz (Romet Factory Team). Za jego plecami linię mety przejechał dawno nie widziany na Kaczmarku Marek Urbaniak (Bike Atelier E-obuwie Urbex Maximus Team), który był najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Z kolei u pań na najkrótszym dystansie najszybsza była Natalia Chorostkowska (The Four Horsmen).

Na dystansie Mega (36 km) walka była niezwykle zacięta od startu do mety. Ostatecznie z najszybszym czasem dnia rywalizację zakończył Dawid Romanowski (Masterchem MTB Team), który już na etapie w Krośnie Odrzańskim zapowiadał, że w Pławnej powalczy. Wśród kobiet najszybsza na mega była Niemka Marie Volka. Reprezentuje ona Team Bargdorf, który ostatnio na wyścigi z cyklu GP KE MTB przywozi coraz liczniejszą i mocniejszą reprezentację.

Najdłuższy dystans dnia – Giga – liczył aż 69 km i miał ponad 1.500 metrów przewyższeń. Mimo to tempo tego wyścigu było bardzo wysokie, a zwycięzca ukończył go z czasem 2.32,32. Został nim, po raz drugi w tym sezonie – Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec – TREK Bielsko Racing). Na kresce zanotował blisko 4 minuty przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Niedzielny etap Marek Konwa nazwał takim górskim przedmieściem. U kobiet o wygraną w elicie powalczyły koleżanki klubowe z Real 64-sto. Ostatecznie Karolina Cierluk wyprzedziła Izabelę Gościańską o zaledwie sekundę!