Bielomoyna i Cink wygrywają w Jeleniej Górze!

Maja Włoszczowska Trophy

W sobotę rywalizowano podczas Jelenia Góra Trophy Maja Race. W wyścigach elity triumfowali: Yana Belomoina (CST Sandd Bafang MTB Racing Team) oraz Ondrej Cink (Kross Racing Team). Zapraszamy do krótkiej relacji z tej imprezy.

Wyścig elity kobiet podczas Jelenia Góra Trophy Maja Race rozpoczął się w sobotę o godz. 14:00. Do tego czasu zakończyły się już wszystkie wyścigi w kategoriach juniorskich, wypoczywali już po swoich startach młodzicy, znaliśmy rozstrzygnięcia w Junior Series, a elita mężczyzn szykowała się do swojego startu o 16:00. Kandydatek do zwycięstwa i miejsc na podium było przynajmniej kilka. Zwyciężyła Yana Belomoina (obie CST Sandd Bafang MTB Racing Team), która już od pierwszej rundy dyktowała warunki. Ukrainka dotarła do mety jako pierwsza i wygrała w imponującym stylu. Drugie miejsce zajęła dzielna Lea Davison, która w trakcie wyściga ścigała się głównie z Anne Tauber, zamieniając się z nią cały czas miejscami. Ostatecznie dojechała druga,  a Tauber trzecia, ku sporej radości Barta Brentjensa, wyczekującego na mecie na swoje podopieczne z teamu CST Sandd Bafang MTB Racing. Wśród Polek na uwagę zasługuje dobra jazda Aleksandry Podgórskiej (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), która dojechała do mety na 9. pozycji, będąc najlepszą zawodniczek wśród przedstawicielek naszego kraju. Maja Włoszczowska w tym roku nie startowała.

 

 
 

 

 

Panowie ruszyli na swoje mordercze sześć rund w potwornym upale o godz. 16:00, a po elicie wystartowali jeszcze również zawodnicy ścigający się w kategorii U23. Przez pierwsze trzy okrążenia niczego jeszcze nie można było przesądzać, choć podejrzenia co do planów Ondreja Cinka (Kross Racing Team) mogły się już delikatnie nasuwać. Za plecami gonił go Karl Markt (Moebel Marki MTB Pro Team), mistrz Polski Bartłomiej Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), Oliver Ben z Nowej Zelandii, Martin Gluth (Niemcy, Superior XC Team) czy Kevin Panhuyzen z Belgii (G-skin Factory Team). Znakomita jazda Wawaka rozgrzewała polskich kibiców, a przewaga Cinka wciąż nie była zbyt duża, jednak zdołał on dowieźć ją do mety. Markt minął „kreskę” minimalnie przed Wawakiem, a sekundę do nich stracił Oliver Ben, który zameldował się tuż za podium.

W sumie w tegorocznej edycji Jelenia Góra Trophy, we wszystkich kategoriach wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z 25 krajów, a wyścigi elity znów były kapitalnie obsadzone. Dzień po wyścigu XC przyszedł czas na drugą część Kolarskiego Weekendu w Jeleniej Górze - Bike Maraton i UCI Marathon Series, w którym wystartowało ponad 1300 osób.

Pełne wyniki wszystkich wyścigów Jelenia Góry Trophy Maja Race XCO UCI HC + Junior Series: tutaj.

Strona organizatora: www.mtbjelenia.pl

 

Podobne artykuły