Rydel ponownie najlepszy w Cyklokarpatach!

Cyklokarpaty / Wiktor Bubniak

Marcin Rydel (Synergy Racing Team) zwyciężył w Pruchniku na 4. etapie Cyklokarpat w tym roku. Było trzecie z rzędu zwycięstwo na królewskim dystansie tej imprezy przez tego zawodnika. Wśród kobiet najlepsza była Dagmara Ochot.

Rywalizacja w Pruchniku przebiegała przy dobrych warunkach atmosferycznych. Najszybciej do mety dotarli zawodnicy na dystansie Mini. Tutaj najlepiej poradziła sobie wśród kobiet Dominika Żurek (Klub Kolarski Jeżowe MTB), a w Open najlepszy był Krzysztof Gierczak (Zryw Buszkowiczki). Z kolei na dystansie Mega zwyciężyli: Katarzyna Galewicz z Twomark Specialized i Sławomir Dziwisz z SST Lubcza. Na dystansie Giga najlepsi byli wspomniani we wstępie Dagmara ochot i Marcin Rydel, dla którego było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie na trasie Cyklokarpat. W generalce zajmuje on jednak 7 miejsce, ponieważ był nieobecny na trasie w Wierchomli. Prowadzi Tomasz Leśniak z Jasielskiego Towarzystwa Cyklistów.

 

Marcin Rydel (Synergy Racing Team), zwycięzca dystansu Giga Open:

Trasa w Pruchniki przeplatała się szutrowymi  odcinkami  i bardzo błotnistymi fragmentami. Błoto było wszędzie. Pierwszą pętle przejechałem  dość  asekuracyjnie oszczędzając siły i  obserwując jak dysponowani są rywale.  Na drugą pętle wjechaliśmy w około 10 osobowej grupie, po zjeździe gdzie zrobiła się selekcja był długi szutrowy podjazd gdzie zdecydowałem się zaatakować, chcąc jeszcze przerzedzić stawkę.  Koło utrzymał mi tylko Adrian Wawer, zgodnie razem współpracowaliśmy pokonując kolejne kilometry. Na około 15 km przed finiszem udało mi się zrobić przewagę na technicznym odcinku, którą utrzymałem do mety.

 

 

 

Strona organizatora: www.cyklokarpaty.pl