Dominacja CST 7r MTB w Krakowie!

Lang Team

W sobotę w Krakowie odbył się pierwszy etap Lang Team Maratony Rowerowe w tym sezonie. Rywalizację na królewskim dystansie zdominowali zawodnicy CST 7r MTB Team, a dystans Grand Fondo padł łupem Michaliny Ziółkowskiej i Dariusza Batka.

​Inauguracja sezonu Maratonów Rowerowych Lang Team w Krakowie okazała się bardzo udana. Kolarze CST 7R MTB Team zdominowali walkę na najdłuższym dystansie w Krakowie. Odskoczyli od stawki tuż po starcie i przez większość 89-kilometrowej trasy kontrolowali sytuację.  Wygrał Dariusz Batek, który na metę wjechał razem z kolegami z drużyny – Karolem Rożkiem i Michałem Kucewiczem. Dodatkowo rywalizację pań na Grand Fondo wygrała Michalina Ziółkowska, także z CST 7R MTB Team.

Karol Kucięba (CST 7r MTB Team), 7. miejsce na królewskim dystansie:

Lang to start dla nas bardzo ważny, z racji usytuowania naszego głównego sponsora 7r. Od początku wiedzieliśmy, co mamy robić. Ustawić nasze dwa działa tj. Karol i Darek do pierwszej trudności na wysokiej pozycji. Tak też razem Maćkiem poczyniliśmy. Pierwszy podjazd i tempo naszego mistrza ustawiło wyścig bardzo dogodnie dla nas. Trójka "naszych" z przodu = można odpocząć. Niestety są takie dni, kiedy noga nie "działa"... Tak to właśnie był ten dzień. Osobiście bardzo cierpiałem jadąc w grupie pościgowej starając się kontrolować zawodników którzy starali się "przeskoczyć" do prowadzących. Dodatkowo zacięta rywalizacja dystansu Mega i pomoc Maćkowi w wypracowaniu ataku, który miał dzień "konia". Było co robić, mimo że wyścig był w sumie wygrany. Ostatnie 20 km to walka ze swoją słabością i po prostu dojazd do mety na "bombie". Wyścig zakończyłem na 7. miejscu. Napracowałem się mocno dla chłopaków, w końcu Team to podstawa. Z Krakowa wyjeżdżamy z pięknym trio na pudle. Brawo chłopaki, duma rozpiera!

Najbardziej zacięta walka o zwycięstwo toczyła się na najkrótszym dystansie Mini, który w Krakowie liczył 24 kilometry. Trzech kolarzy uzyskało czasy poniżej 59 minut, a najszybszy okazał się Maciej Ścierski z Aluminium Team, który wyprzedził o dziewięć sekund Grzegorza Kubaczkę oraz o dwanaście sekund Przemysława Mikołajczyka. Także w rywalizacji kobiet o zwycięstwie decydowały sekundy. Dokładnie cztery, bo o tyle Izabela Dudek z Peva Polska MTB Team wyprzedziła Monikę Grzebinogę. Na dystansie Medio najszybsi okazali się Marcin Korzeniowski z AGROCHEST TEAM i Karolina Kukuła z Profidea Team.

 

 

Strona organizatora: www.langteammaratony.pl

 

Podobne artykuły