Jesienny Garmin MTB Series 2019 - zapisz się!

W ostatni weekend kwietnia rozstrzygnęła się wiosenna edycja Garmin MTB Series 2019. To jednak nie koniec zmagań w tym cyklu – tradycyjnie już organizatorzy zapraszają na serię jesienną, która odbędzie się na przełomie września i października.

Sezon 2019 jest szóstym w historii cyklu Garmin MTB Series. W tym roku po raz kolejny cykl podzielono na dwie części, wiosenną i jesienną, mające osobne klasyfikacje punktowe. Bieżący sezon jest pierwszym, w którym w obu mini seriach rywalizacja toczy się również w generalnej klasyfikacji drużynowej.

Do wyboru dla zawodników są zawsze dwa dystanse: długi Maxi i o połowę krótszy Mini. W wiosennym Garmin MTB Series 2019 w klasyfikacji generalnej długiego dystansu zwyciężyli Michał Bogdziewicz (Apteka Gemini) i Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów), a na trasach Mini najwięcej punktów uzbierali Damian Ciba (Ta Ko Team) i Ewelina Cywińska (Majbike Team).

 
 

Edycję jesienną kolejny raz zainauguruje etap w Wejherowie, zaplanowany na 22 września. Następnie kolarze będą ścigali się 29 września w Stężycy i 6 października w Rumi, gdzie rozegra się finał. Tak samo jak w edycji wiosennej, tak i jesienią w klasyfikacji generalnej liczył się będzie sumaryczny czas jazdy z trzech etapów.

 Jest nam ogromnie miło, że możemy zaprosić zawodników do rywalizacji w cyklu Garmin MTB Series już po raz szósty! Od 2014 roku impreza się rozwija, przybywa nowych zawodników chcących zmierzyć się z wymagającymi trasami, ale jest też mnóstwo kolarzy, z którymi znamy się od lat i cieszy nas fakt, że co roku możemy ich gościć na naszych zawodach, bo chętnie do nas wracają. Jesień z Garmin MTB Series to ciekawe trasy, mnóstwo frajdy i sportowa rywalizacja na wysokim poziomie. To również po raz pierwszy klasyfikacja drużynowa, która zostanie przeprowadzona na obu dystansach, jesteśmy przekonani, że przypadnie zawodnikom do gustu.

- powiedział Filip Szołowski, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Trwają zapisy na jesienne zmagania. Warto pamiętać o rabatach – zapisując się na wszystkie trzy imprezy otrzymacie zniżkę 30 zł, a przy rejestracji na edycje w Stężycy i Rumi opłata startowa zmniejsza się o łącznie 10 zł.

 
 

Szczegółowe informacje i link do zapisów na mtbseries.pl.

Podobne artykuły