KWK 2019: wygrana van der Berga!

Karpacki Wyścig Kurierów

Marijn van der Berg (Metec - TKH) klasyfikację generalną Karpackiego Wyścigu Kurierów 2019. Impreza liczyła pięć etapów i prolog, a na starcie zebrali się najlepsi kolarze do lat 23 z całej Europy. Wyścig zaczął się prologiem w Lublinie, a zakończył w węgierskiej Papie.

W całym wyścigu polscy zawodnicy wygrali trzy etapy: dwa zwycięstwa są autorstwa Stanisława Aniołkowskiego z CCC Development Team, jz kolei jedną wygraną (prolog w Lublinie zgarnął Marceli Bogusławski (Reprezentacja Polski/Wibatech Merx Wrocław).

Na finiszu podczas ostatniego etapu w węgierskiej Papie bezkonkurencyjny z czołówki okazał się Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), odnosząc tym samym drugie etapowe zwycięstwo w kończącej się właśnie edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów. Na kresce wyprzedził on Nicolę Venchiaruttiego (Friuli ASD) i Jakę Primozica z Cycling Team Kranj.

Triumfatorem klasyfikacji generalnej pamięci Wacława Felczaka został zaś Marijn van den Berg z holenderskiej drużyny Metec-TKH. Wygrał on także klasyfikację punktową Gaz-System, jak i młodzieżówkę (do lat 20) Nitrogenmuvek, a jego drużyna okazała się najlepsza w drużynówce, której sponsorem był Visegrad Fund. Miejsc na podium w generalce dopełnili tu Giovanni Aleotti (Friuli ASD) oraz Meindert Weulink (Wielerploeg Groot Amsterdam). Najlepszym góralem w klasyfikacji Małopolski został Gijs Leemreize (Sensa-KvK), a zwycięzcą klasyfikacji awansujących Eustream został Jaka Primozic (Cycling Team Kranj). Wśród kolarzy do lat 20, gdzie rywalizację sponsorował