Wołosiuk i Luboińska wygrali w Mławie

Drukuj

W niedzielę 14 kwietnia w Mławie rozegrano drugi z trzynastu tegorocznych etapów cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. W wyścigach na czterech dystansach wzięło udział blisko 500 zawodników i zawodniczek.

Na dystansie Pro (53 km) niepokonany był Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn), który z przewagą minuty zwyciężył przed Kacprem Cacko i Bartoszem Borowiczem, zawodnikami zespołu Cozmobike Team. Wyzwanie startu na najdłuższej z tras podjęły tylko dwie Panie: zwycięska Urszula Luboińska (Trezado) i Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team).

Ula Luboińska (Trezado):

Kolejny weekend startowy za mną. Sobotę tym razem spędziłam na inauguracji serii maratonów Małej Ligii pod Otwockiem. W niedzielę pojechałam do Mławy na drugą edycję Mazovii. Już na parkingu dawało się odczuć, że tłoku nie będzie. Dla odmiany od zimowej aury w Otwocku, w Mławie temperatura przed startem wynosiła ok. 10 stopni, świeciło słońce i wiał silny wiatr. Trasa była poprowadzona w 90% po lesie, z maksymalnym wykorzystaniem jego potencjału, zaliczyliśmy chyba wszystkie okoliczne wydmy, w kilku miejscach poziom trudności przekraczał standardy mazowieckich maratonów (np. singiel z korzeniami opadającymi po zboczu nad jeziorem) – kto przejechał, ten kozak. :-) Trasa, mimo że miała niecałe 53 km, była wyczerpująca, a na dobicie ostatnie 3 km do mety poprowadzono miejscowym parkiem XC. Ten maraton dał mi dokładnie to, co lubię, trasa odkrywała najlepsze naturalne leśne szlaki wytyczone przez lokalnych bikerów, kontakt z naturą i sportowe wyzwanie w jednym. Na mecie byłam pierwszą z kobiet, po raz kolejny wygrałam też premię Continental – w Mławie był to trudny i wymagający odcinek, otaśmowany, pełen sztywnych podjazdów. Trzeba przyznać, że taki odcinek specjalny, przejeżdżany dwukrotnie, umiejscowiony w środku pętli, bardzo mi przypadł do gustu – to dodatkowa motywacja do jazdy na maksa, podczas gdy ja przy mojej konstrukcji diesla mam tendencję do wpadania w stałe tempo podprogowe. Niestety, na start na dystansie Pro zdecydowała się poza mną tylko Kasia. Pozostałe koleżanki skręciły na ½ Pro. Tego samego dnia odbywała się impreza Poland Bike w Modlinie, która bliżej Warszawy miała zdecydowanie większe obłożenie. Ja nie żałuję swojego wyboru i nadłożonych kilometrów dojazdu na zawody – może dalej od Warszawy, ale trasa naprawdę super, otwarta przestrzeń i las z prawdziwego zdarzenia, zamiast podwarszawskich błoni. Kolejny rok potwierdzam, że przygotowanie tras na Mazovii jest bezbłędne. Żal tylko, że na dystansie Pro coraz mniej Pań.

 
 

Po samotnej ucieczce na trasie ½ Pro (44 km) zwyciężył Paweł Baranek (Kobyłka AirBike.pl Team), meldując się na finiszu trzy minuty przed wytrwale goniącymi go Łukaszem Gizińskim (niezrzeszony) i Adamem Płoskim (T4B Team). Rywalizację kobiet wygrała Anna Ostrowska (T4B Team) przed Magdaleną Kuszmider (IFON KolarzKlub) i Anną Kołatką (Cryospace Olsztyn).

Triumf na dystansie Fit (20 km) należał do Pawła Kulińskiego (GROMADA WŁÓCZĘGÓW-28TDH Toruńska Drużyna Harcerzy), a wraz z nim na podium Open stanęli Dariusz Siemaszko (Dobry Kurs) i Michał Sielski (Zadroga Racing Team). Wśród Pań, których czołówka przybyła na metę w kilkusekundowych odstępach, wygrała Aneta Płońska (Alltop STAG Team) przed Natalią Wielgo (RKS Family Active Tłuszcz) i Martyną Dykalską (Cykliści Rypin).

Na dystansie Hobby (4 km) najszybszy był Bartosz Zelcer (niezrzeszony), a tuż za nim linię mety przekroczyła Zofia Krysik (Warszawski Klub Kolarski), wygrywając rywalizację dziewcząt.

Na trzeci etap Mazovii jej gospodarz, Cezary Zamana zaprasza w ostatnią niedzielę kwietnia do Janowa Lubelskiego.

 
 

Szczegóły i zapisy na stronie mazovia.zamanagroup.pl.

Lista wyników

Dystans Pro

1. Wołosiuk Jarosław (Cryospace Olsztyn) 01:59:58
2. Cacko Kacper (COZMOBIKE TEAM) 02:01:54
3. Borowicz Bartek (COZMOBIKE TEAM) 02:01:55

(…)

1. Luboińska Urszula (Trezado) 02:25:39
2. Radziszewska Katarzyna (MCP Bike Team) 02:39:26

Dystans ½ Pro

1. Baranek Paweł (Kobyłka AirBike.pl Team) 01:25:03
2. Giziński Łukasz (Szukam drużyny) 01:27:54
3. Płoski Adam (T4B team) 01:27:55

(…)

1. Ostrowska Anna (T4B team) 01:44:07
2. Kuszmider Magdalena (IFON KolarzKlub) 01:47:53
3. Kołatka Anna (Cryospace Olsztyn) 01:50:56

Dystans Fit

1. Kuliński Paweł (GROMADA WŁÓCZĘGÓW-28TDH Toruńska Drużyna Harcerzy) 00:46:31
2. Siemiaszko Dariusz (Dobry Kurs) 00:46:56
3. Sielski Michał (ZADROGA RACING TEAM) 00:46:57

(…)

1. Płońska Aneta (Alltop STAG Team) 00:59:29
2. Wielgo Natalia (RKS Family Active Tłuszcz) 00:59:34
3. Dykalska Martyna (Cykliści Rypin) 00:59:35

Dystans Hobby

1. Zelcer Bartosz (niezrzeszony) 00:20:17
2. Wyszomierski (Warszawski Klub Kolarski) 00:20:29
3. Żytowiecki Jacek (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) 00:20:57

(…)

1. Krysik Zofia (Warszawski Klub Kolarski) 00:20:24
2. Gruszewska Zuzanna (niezrzeszona) 00:20:25
3. Gajewska Aleksandra (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) 00:22:07