Mazovia MTB: 15. sezon zainaugurowany

W minioną niedzielę w Legionowie odbył się pierwszy etap tegorocznej serii Cisowianka Mazovia MTB Maraton. Na najdłuższej trasie Pro triumfowali Patryk Piasecki (Piasecki Concept) i Urszula Luboińska (Trezado).

W tym roku w regulaminie cyklu zagościło kilka zmian, między innymi rozdzielenie startów dystansów Pro i ½ Pro z dystansem Fit, które tak skomentował dyrektor sportowy Mazovii, Cezary Zamana:

Oddzielenie krótszego dystansu Fit od bardziej wymagających dystansów ½ Pro i Pro daje pozytywne efekty: zmniejsza tłok na trasie i podnosi bezpieczeństwo tysiąca zawodników rwących się do rywalizacji po zimowej przerwie.

Inną nowością w tym sezonie jest odcinek specjalny Continental, który pojawił się w przebiegu każdego z dystansów:

W środku wszystkich dystansów zawodnicy mieli do pokonania ten szczególny fragment trasy. Mamy tu profesjonalnie zorganizowany pomiar czasu dla każdego uczestnika. To bodaj pierwszy raz w historii wszelkich zawodów, może i na świecie, że na takiej próbie zawodnicy z różnych dystansów mogli bezpośrednio porównać swoje umiejętności mocy.

- opowiada Cezary Zamana.

Na 63-kilometrowym dystansie Pro zwyciężył Patryk Piasecki (Piasecki Concept). Na podium kategorii Open stanęli wraz z nim kolarze grupy Catena Wyszków – Kamil Kuszmider, który był na mecie 14 sekund za Piaseckim i Łukasz Góralewski, z minutą straty. Rywalizację kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado), przed Katarzyną Radziszewską (MCP Bike Team) i Magdaleną Kuszmider (IFON KolarzKlub).

Na trasie ½ Pro (39 km) po samotnej ucieczce zwyciężył Adam Płoski (T4B Bike Team), pokonując Jarosława Hałasa i Łukasza Pawlaka (IFON KolarzKlub). W damskim gronie wygrana należała do Małgorzaty Luteckiej (IFON KolarzKlub), która przewagą 10 minut pokonała Annę Kołatkę (Cryospace Olsztyn) i Annę Ostrowską (T4B Bike Team).

Trasę dystansu Fit (21 km) najszybciej pokonał Damian Brąszkowski (ZADROGA RACING TEAM), a tuż za nim linię mety przekroczyli Jarosław Tarasiński (Power of Science) i Paweł Kuliński (GROMADA WŁÓCZĘGÓW-28TDH Toruńska Drużyna Harcerzy). Wśród Pań niepokonana była Katarzyna Gregorowicz (GO Sport Scrapper Team), która wypracowała przewagę półtorej minuty nad rywalkami: Anetą Płońską (Alltop STAG Team) i Bożeną Wachnik (SuperDrob Bike Team), które walczyły o drugie miejsce do ostatnich metrów.

Triumf na młodzieżowym dystansie Hobby (6 km) należał do Macieja Gregorowicza (KAMYK Radzymin MTB TEAM), który pokonał Bartosza Zelcera z Czaplinka i Bernarda Gaska (Warszawski Klub Kolarski). Wśród dziewcząt wygrała Zofia Krysik (Warszawski Klub Kolarski), przed Zuzanną Gruszewską z Mławy i Aleksandrą Gajewską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin).

Dzięki zaufaniu wielu partnerów i sponsorów, na zwycięzców czekały cenne nagrody: bony zakupowe od Continental, vouchery na pobyt w hotelu Narvil Conference & spa, bagażnik rowerowy Inter Pack, upominki dla zawodników dystansu Hobby od GO Sport. Ale to sportowa atmosfera Mazovii jest od piętnastu lat jej największym magnesem, niezmiennie skutecznie przyciągającym zawodniczki i zawodników.

- tak podsumował pierwszy w tym roku wyścig Cezary Zamana.

Kolejny etap już w najbliższy weekend, 14 kwietnia w Mławie.