Tour de Pologne Amatorów 2019: ruszyły zapisy

Drukuj

28 stycznia ruszyły zapisy na Tour de Pologne Amatorów. Tegoroczne święto kolarstwa szosowego odbędzie się 9 sierpnia w malowniczych okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Gospodarzem dziesiątej edycji wydarzenia będzie niezmiennie kompleks Bukovina Resort.

Tour de Pologne Amatorów odbywa się od 2010 roku. Jest to coroczna szansa, aby podjąć wyzwanie pokonania tej samej trasy, którą kilka godzin później pojadą zawodowcy w wyścigu Tour de Pologne. Ponieważ trasa jest taka sama dla wszystkich, słynną „ścianę Bukovina”, podobnie jak „ścianę Harnaś” i inne wyzwania 58-kilometrowego dystansu, pokonają zarówno profesjonaliści, jak i kolarze amatorzy.

Zapisy do tegorocznej edycji ruszyły w poniedziałek 28 stycznia. Link do rejestracji jest dostępny na stronie www.tourdepologneamatorow.pl. Warto zgłosić się jak najwcześniej, bo - jak co roku - liczba dostępnych miejsc na starcie jest ograniczona. Przed samym wyścigiem tradycyjnie będzie dostępne biuro zawodów w miejscu startu.

Organizatorzy kolejny raz obok standardowych pakietów startowych proponują pakiety VIP, uprawniające do startu z pierwszego sektora i zawierające wyjątkowe kolarskie prezenty. Duże zainteresowanie pakietami VIP w ubiegłym roku spowodowało, że na Tour de Pologne Amatorów 2019 będzie ich większa pula.

 

 
 

Wyścig amatorów przy polskim tourze to zawsze wspaniała impreza, której towarzyszy wiele gorących emocji. W tym roku pojawił się dodatkowy argument, przemawiający za wzięciem udziału w Tour de Pologne Amatorów: część dochodów z wpisowego zasili konto Stowarzyszenia Lions Club Poznań 1990, prowadzącego zbiórkę pieniędzy celem wsparcia finansowego rehabilitacji Ryszarda Szurkowskiego.

Przypomnijmy, że jeden z najwybitniejszych w historii polskich kolarzy szosowych ucierpiał kilka miesięcy temu w poważnym wypadku na trasie wyścigu w Niemczech. Mimo przebytych dwóch operacji kręgosłupa i rekonstrukcji twarzy, dwukrotny wicemistrz olimpijski w kolarstwie szosowym cały czas walczy o powrót do pełnej sprawności. Ryszard Szurkowski, choć nie dane mu było wygrać klasyfikacji generalnej Tour de Pologne, jest rekordzistą w liczbie zwycięstw etapowych w tym wyścigu – ma ich na koncie aż piętnaście.

Ryszard Szurkowski od lat jest ambasadorem Tour de Pologne Amatorów, więc postanowiliśmy, że część wpisowego z kolejnej edycji tej imprezy przekażemy na pomoc Ryszardowi. Taką, jaka będzie wtedy potrzebna, bo wiem, że robi ekspresowe postępy. Zresztą myślę, że wkrótce znowu stanę obok niego na starcie naszej imprezy.

– mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

Gospodarzem imprezy jest jej wieloletni partner, BUKOVINA RESORT.