Bike Atelier MTB Maraton zagościł w Ustroniu

Bike Atelier MTB Maraton / Magdalena Wójcik

W minioną niedzielę na wymagających trasach w Ustroniu podczas Bike Atelier Maraton ścigało się blisko 950 osób. Wielką klasę pokazał na swoim terenie Mateusz Nieboras, który zdecydowanie wygrał na dystansie PRO, wśród kobiet bezkonkurencyjna była Anna Sadowska.

Przedostatni wyścig tego cyklu w sezonie odbył się w minioną niedzielę w Ustroniu, gdzie gościł tam po raz drugi w historii. Trasa całkowicie odbiegała jednak znacznie od zeszłorocznej, co odpowiadała Mateuszowi Nieborasowi, który zna ją jak własną kieszeń. Pochodzący z Dzięgielowa zawodnik grupy JBG2 CryoSpace potwierdził w Ustroniu swój wielki potencjał. Dystans PRO (57 km i 1929 m przewyższenia) pokonał on w czasie 2:38:46, z wyraźną przewagą nad swoimi kolegami, drugim Mariuszem Michałkiem (2:41:02) i trzecim Karolem Rożkiem (2:42:38). Ekipa JBG2 CryoSpace zdominowała rywalizację na dystansie PRO, jej kolarze zajęli na nim aż pięć pierwszych miejsc (4. był Wojciech Halejak, 5. Piotr Brzózka).

Mateusz Nieboras, tegoroczny mistrz Polski U23 w maratonie MTB oraz ubiegłoroczny mistrz Polski U23 w XCO:

Bardzo ucieszył mnie profil samej trasy oraz dróg, którymi wyścig został poprowadzony. Jechałem na swoich terenach. Pętla maratonu opierała się na dwóch górach: Małej Czantorii i Równicy, między nimi było jeszcze parę górek takich jak Orłowa czy Trzy Kopce Wiślańskie. Na co dzień trenuję w okolicach Małej i Wielkiej Czantorii, na Równicy trochę rzadziej, ale bywam tam kilkanaście razy w roku.

Poza zasięgiem rywalek była na najdłuższym dystansie w Ustroniu Anna Sadowska z 72D Windsport Team powered by OSHEE. Finiszowała z czasem 3:14:34, przed drugą Zuzanną Krzystałą (3:19:00) i trzecią Aliną Serafin (3:38:45).

W Ustroniu na odpowiednio dopasowanej trasie startowało także ponad 120 młodszych miłośników dwóch kółek, którzy na start często docierali wraz ze startującymi na dłuższych dystansach rodzicach. Rywalizacja w Ustroniu była bardzo zacięta, lecz nie ma się czemu dziwić. Nikt nie odpuszczał, każdy walczył o punkty do klasyfikacji generalnej, którą zostanie podsumowana 14 października w Dąbrowie Górniczej. Zapraszamy!

Pełne wyniki: tutaj