Mazovia MTB: Józefów dla Piaseckiego i Luboińskiej

Drukuj
Zamana Group

W podwarszawskim Józefowie odbył się trzynasty etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Na najdłuższej trasie PRO w kategorii Open zwyciężyli Patryk Piasecki (CryoSpace Olsztyn) i Urszula Luboińska (Trezado). Była to ostatnia impreza w cyklu Cezarego Zamany przed wielkim finałem, który już 29 września w Toruniu.

Hotel Holiday Inn, przy którym znalazło się miasteczko zawodów wraz z miejscem startu i mety wyścigu, usytuowany jest w zielonym meandrze rzeki Świder. Cezary Zamana z pomocą swojego zespołu przygotował piękną trasę, której duży fragment, bez względu na wybrany dystans, prowadził samym brzegiem Świdra. Kto choć raz miał przyjemność pokonywać te szlaki, doskonale wie, jak ciekawe i pełne wyzwań są nadbrzeżne ścieżki. Pętla dystansu PRO nie była tym razem wytyczona na rundzie - poprowadzono ją bez powtórzeń przez bardzo duży, piękny obszar Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wydmowe podłoże zaoferowało kolarzom wszystko, co ma najlepsze: piękne widoki, techniczne single, krótkie, lecz intensywne podjazdy i zjazdy oraz nieuniknione na tym terenie korzenie i ławice piachu.

 
 

Wyścig na 64-kilometrowej trasie PRO zwieńczył emocjonujący finisz, rozegrany przez trzech zawodników, jadących z ponad dwuminutową przewagą w „ucieczce”.  Zwycięstwo należało do Patryka Piaseckiego z Cryospace Olsztyn, za nim w sekundowych odstępach wjechali na metę Bartosz Borowicz (Cozmobike Team) i Mateusz Rejch (T-Bike).

Spośród trzech kobiet, które wystartowały na najdłuższym dystansie, najszybsza była Urszula Luboińska (Trezado), która potwierdziła po raz kolejny swoją pozycję liderki klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce należało do Barbary Kleczaj (Go Sport AK-Sped Team), a trzecia była Zofia Sołtys (Velmar – Merida – CST – Blachy Pruszyński – Team).

Na średniej trasie ½ PRO (41 km) o zwycięstwo walczyli do ostatnich metrów Łukasz Giziński (Absolute Bikes Team) i Dominik Jakubowski (Komobike Scott). Pojedynek zakończył się wygraną Gizińskiego; niespełna minutę później finiszował jego teamowy kolega Kacper Skalski, zajmując trzecie miejsce Open. W damskim gronie na ½ PRO niepokonana była Magdalena Kuszmider (IFON KolarzKlub), przed Justyną Tarnowską (Go Sport AK-Sped Team) i Katarzyną Radziszewską (MCP Bike Team).

 
 

Na 18-kilometrowym dystansie FIT z przewagą minuty triumfował Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski), a podium podzielił z Dariuszem Siemiaszko (MGG Dobry Kurs Team) i Piotrem Przybylskim (Go Sport AK-Sped Team). Wśród kobiet z kolei niepokonana była Maria Chrzanowska (Trezado), która wyprzedziła Aleksandre Kapłon (Go Sport AK-Sped Team) i Malwinę Krzyczkowską (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin).

Przygotowana dla uczniów i uczennic szkół podstawowych trasa HOBBY mierzyła 6 km. Tutaj nie było mocnych na Bartosza Węgrzynowskiego (Go Sport AK-Sped Team), który o kilka sekund pokonał zawodników grupy KAMYK Radzymin MTB TEAM: Filipa Surdyka i Jakuba Gregorowicza. Pierwszą z dziewcząt była Kamila Klaus, a druga Natalia Dobrzyńska – obie kolarki również noszą barwy radzymińskiego zespołu. Na najniższym stopniu damskiego podium stanęła Zofia Krysik z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Na finałową rozgrywkę ekipa Zamana Group zaprasza w najbliższą sobotę, 29 września na toruńską Motoarenę.

Lista wyników

Dystans PRO

1. Piasecki Patryk (Cryospace Olsztyn) 02:28:51
2. Borowicz Bartek (COZMOBIKE TEAM) 02:28:52
3. Rejch Mateusz (T-Bike) 02:28:53

(…)

1. Luboińska Urszula (Trezado) 02:58:08
2. Kleczaj Barbara (GO SPORT AK-SPED TEAM) 03:04:05
3. Sołtys Zofia (VELMAR - MERIDA-CST-BLACHY PRUSZYŃSKI-TEAM) 03:12:35

Dystans ½ PRO

1. Giziński Łukasz (ABSOLUTE BIKES TEAM) 01:35:31
2. Jakubowski Dominik (KOMOBIKE SCOTT) 01:35:32
3. Skalski Kacper (ABSOLUTE BIKES TEAM) 01:36:18

(…)

1. Kuszmider Magdalena (IFON KolarzKlub) 01:50:45
2. Tarnowska Justyna (GO SPORT AK-SPED TEAM) 01:51:03
3. Radziszewska Katarzyna (MCP Bike Team) 01:52:22

Dystans FIT

1. Szyszko Mateusz (Warszawski Klub Kolarski) 00:41:17
2. Siemiaszko Dariusz (MGG DOBRY KURS TEAM) 00:42:24
3. Przybylski Piotr (GO SPORT AK-SPED TEAM) 00:42:25

(…)

1. Chrzanowska Maria (Trezado) 00:44:40
2. Kapłon Aleksandra (GO SPORT AK-SPED TEAM) 00:46:22
3. Krzyczkowska Malwina (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) 00:49:47

Dystans HOBBY

1. Węgrzynowski Bartosz (GO SPORT AK-SPED TEAM) 00:15:34
2. Surdyk Filip (KAMYK Radzymin MTB TEAM) 00:15:37
3. Gregorowicz Jakub (KAMYK Radzymin MTB TEAM) 00:15:38

(…)

1. Klaus Kamila (KAMYK Radzymin MTB Team) 00:16:58
2. Dobrzyńska Natalia (KAMYK Radzymin MTB Team) 00:17:33
3. Krysik Zofia (Warszawski Klub Kolarski) 00:18:53