Zawodnicy CST 7R MTB Team wygrali w Gdańsku

Drukuj

W miniony weekend w Gdańsku rozegrano dwa wyścigi spod znaku Lang Team: drugi z trzech etapów cyklu szosowego i trzeci etap serii Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W wyścigu MTB na długim dystansie Grand Fondo zwyciężyli Rita Malinkiewicz i Dariusz Batek, zawodnicy grupy CST 7R MTB Team, którzy wraz z Karolem Kuciębą wygrali też w klasyfikacji drużynowej.

Trasa wyścigu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Gdańsku jest bardzo urokliwa, prowadzi przez lasy należące do Nadleśnictwa Gdańsk. Dystanse, na których licznie ścigali się kolarze, mierzyły 101 km (Grand Fondo), 63 km (Medio) i 43 km (Mini).

Na najdłuższej trasie Dariusz Batek (CST 7R MTB Team) skutecznie uciekł przed ścigającymi go zawodnikami JBG-2 Cryospace Team: Karolem Rożkiem i Mariuszem Kozakiem. Panowie, ze zwycięskim Batkiem na czele, wjechali na metę w odstępach 20-sekundowych.

Właściwie przez cały dystans trwała prawdziwa batalia z rywalami. W końcówce udało mi się odjechać i cieszę się z kolejnego zwycięstwa w Gdańsku. Czuliśmy, że z każdą rundą zmęczenie się nawarstwiało, ale jazda po rundach jest fajna, bo wiemy czego się można spodziewać, jak rozłożyć siły. To ważne dla nas, ale także dla amatorów.

- powiedział Dariusz Batek, cytowany w oficjalnej informacji prasowej.

 
 

Na start na trasie Grand Fondo zdecydowała się tylko jedna zawodniczka. Była nią teamowa koleżanka Dariusza Batka, Rita Malinkiewicz, która na pokonanie dystansu 102 km potrzebowała czterech godzin i dwunastu minut.

Na mecie dystansu Medio najszybciej zameldował się Karol Kucięba (CST R7 MTB Team), który wpracował przewagę niemal ośmiu minut nad Mariuszem Musiałkiem (MMBike) i Krzysztofem Orlikiem (Agrochest Team), finiszującymi z jednakowym czasem. W damskim gronie wygrała Anna Ostrowska (T4B Bike Team), która podzieliła podium z Małgorzatą Lutecką (IFON KolarzKlub) i Magdaleną Fabjanowicz (CST 7R MTB Team).

Na dystansie Mini wygrał Damian Ciba (Ta Ko Team) przed Hubertem Labudą (Klub Kolarski Lew Lębork) i Bartoszem Bejmem (BejmTeam). Wśród Pań zwyciężyła Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów) przed Marzeną Janczarską (niezrzeszona) i Katarzyną Grochowską (GK STG).

Damian Ciba:

Trasa faktycznie była trudna, ale znam ją bardzo dobrze. Jest kilka sztywnych podjazdów, ale poza tym jest szybko. Startowałem z trzeciego sektora, więc goniłem tych z przodu. Współpracowaliśmy z uczestnikami Grand Fondo, więc jechało się świetnie. Lubię taką pogodę, a na trasie było dziś wszystko, trochę błota też się znalazło.

 
 

W klasyfikacji zespołowej najwięcej punktów zebrała drużyna CST 7R MTB Team.

Kolejny etap cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe odbędzie się 16 czerwca w Trąbkach Wielkich.

Lista wyników

Dystans Grand Fondo

1 BATEK Dariusz (CST 7R MTB Team) 3:21:02
2 ROŻEK Karol (JBG-2 CRYOSPACE) 3:21:21
3 KOZAK Mariusz (JBG-2 CRYOSPACE) 3:21:42

(…)

1 MALINKIEWICZ Rita (CST 7R MTB Team) 4:12:21

Dystans Medio

1 KUCIĘBA Karol (CST 7R MTB Team) 2:15:24
2 MUSIAŁEK Mariusz (MMBIKE) 2:23:08
3 ORLIK Krzysztof (AGROCHEST TEAM) 2:23:08

(…)

1 OSTROWSKA Anna (T4B Bike Team) 2:48:03
2 LUTECKA Małgorzata (Ifon Kolarzklub) 2:49:24
3 FABJANOWICZ Magdalena (CST 7R MTB Team) 3:08:39

Dystans Mini

1 CIBA Damian (TA KO TEAM) 1:09:59
2 LABUDA Hubert (KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK) 1:10:41
3 BEJM Bartosz (BejmTeam) 1:10:51

(…)

1 ZABROCKA Aleksandra (MLKS Baszta Bytów) 1:19:12
2 JANCZARSKA Marzena (niezrzeszona) 1:25:20
3 GROCHOWSKA Katarzyna (GK STG) 1:28:32