Szosowy Klasyk: Zarębski wygrywa w Miękini

Szosowy Klasyk

Jarosław Zarębski (GVT Trzepaki) zwyciężył na dystansie Pro w pierwszej odsłonie Szosowego Klasyku w tym sezonie. Był on najszybszy z trzyosobowej grupki, która wpadła na metę prawie 2 minuty przed peletonem.

W tym roku w kalendarzu Szosowego Klasyku znalazły się trzy imprezy. Pierwsza z nich została rozegrana w zeszłą niedzielę w Miękini, gdzie dzień wcześniej miała miejsce pierwsza odsłona Bike Maratonu. Była to więc doskonała okazja, aby w ciągu jednego weekendu połączyć ściganie na rowerach górskich z szosą. Oprócz tego imprezy z serii Szosowy Klasyk zostały włączone do serii Via Dolny Śląsk, podczas której amatorzy ścigania na szosie będą mogli stanąć na starcie 8 imprez.

W niedzielę na starcie zjawiło się ponad 500 zawodników. Rywalizowano na dwóch dystansach Pro (102 km) i Fun (51 km). Oba wyścigi rozgrywane były na 25,5 - kilometrowej rundzie, która pokonywana była od dwóch do czterech razy. Na królewskim dystansie zwyciężył wspomniany wcześniej Jarosław Zarębski (GVT Trzepaki). Drugie miejsce po emocjonującym finiszu zajął Paweł Jamro (Nexelo Świdnica). Podium uzupełnił zawodnik Huzar Bike Academy - Paweł Piróg. Na uwagę zasługuje również postawa czwartego zawodnika - Adriana Jacha (Dadelo.pl), któremu udało się przyjechać pomiędzy peletonem a ucieczką.

Emocji nie brakowało również na krótszym dystansie. Tam na metę wpadła mocno rozciągnięta 17- osobowa grupka zawodników. Najwięcej sił i kolarskiego sprytu zachował Kamil Gromnicki (PM Rider Team), który wyprzedził o 5 sekund drugiego na mecie Michała Fonala. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Trepka (Romet Xtrabike Factory Team).

Kolejna edycja Szosowego Klasyku odbędzie się 8 lipca w Szklarskiej Porębie. Rywalizacja w Via Dolny Śląsk trwa również w ten weekend. Kolarze amatorzy spotkają się w Sobótce, gdzie przy okazji Visegrad V4 Bicycle Race GP Polski zostanie rozegrany trzeci etap zmagań w tym cyklu.

Pełne wyniki: tutaj