Trzy polskie ekipy MTB zarejestrowane w UCI

Drukuj
Szymon Wołdziński

Trzy polskie ekipy MTB zostały zarejestrowane przez Międzynarodową Unię Kolarską na sezon 2018 – JBG-2 Cryospace, Kross Racing Team i Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Trzy polskie zespoły są wśród 118, które do tej pory zarejestrowała UCI. Wszystkie trzy jeździły już z licencją UCI także w poprzednich sezonach.

Ekipa JBG-2 Cryospace na sezon 2018 liczy zawodników. W składzie znaleźli się bracia Adrian i Piotr Brżózka, a także Wojciech Halejak, Mariusz Kozak, Mariusz Michałek, Mateusz Nieboras, Patryk Piasecki i Karol Rożek, natomiast obsługę ekipy stanowią Sara Piasecka i Michał Kasperek.

Sześciu kolarzy, z kolei, ścigać się będzie w zespole Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Nowymi kolarzami w zespole będą Bartosz Janowski i Piotr Kryński, którzy dołączą do Marka Konwy, Katarzyny Solus-Miśkowicz, Jakuba Zamroźniaka i Michaliny Ziółkowskiej. Dyrektorem sportowym zespołu jest Maciej Zabłocki.

Najmniej liczna, ale zdecydowanie najsilniejsza, jest ekipa Kross Racing Team, w której nie zaszły żadne zmiany względem poprzedniego sezonu i w zespole fabrycznym Krossa nadal ścigać się będą Szwajcar Fabian Giger i jego rodaczka Jolanda Neff, a także Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak. Zespół prowadzą Tomasz Świerczyński i Rafał Łuksza.

W poprzednich latach zespół Kross Racing Team ścigał się z licencją UCI Elite MTB, która daje liczne przywileje, i należy się spodziewać, że w kolejnych dniach Kross Racing Team także otrzyma licencję UCI Elite MTB.

Dodatkowo, w ekipie Habitat Mountainbike Team ścigać się będzie Marlena Droździok, a w zespole Strüby-Bixs Team jeździć będzie Paula Gorycka.