Znamy kalendarz Vienna Life Lang Team 2018!

Drukuj
Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Gdańsku Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

Poznaliśmy harmonogram zmagań Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2018. Ekipa Czesława Langa pozostała przy sprawdzonych rozwiązaniach i kalendarz wygląda podobnie do zeszłego sezonu. Początek już 21 kwietnia w Warszawie.

Łącznie zaplanowano 6 maratonów rozmieszczonych na mapie całej Polski. Począwszy od najmłodszych aż do "starych wyjadaczy" każdy będzie mógł sprawdzić się w rywalizacji. Wszystko podobnie jak w tym roku rozpocznie się w Warszawie. Szybka trasa oraz miasteczko wyścigowie na Wilanowie będzie doskonałą okazją do sprawdzenia formy po zimowym śnie.

Kolejnym etapem będzie znany wszystkim stałym bywalcom maratonów organizowanych przez Czesława Langa - Kraków. Miejmy nadzieję, że na krakowskich Błoniach jak zawsze będzie panowała kolarska atmosfera i dopisze wspaniała pogoda. Rywalizację w dawnej stolicy Polski zaplanowano na 12 maja. Następnym przystankiem będzie północ naszego kraju. W Gdyni spotkamy się 26 maja, a do położonej niedaleko Krokowej zawitamy 2 tygodnie później czyli 9 czerwca. Po pierwszych 4 wyścigach nastąpi wakacyjna przerwa, która pozwoli na przygotowanie do finałowych rostrzygnięć oraz dopingowania zawodowców w Tour de Pologne.

 

 

 

W stosunku do poprzedniego kalendarza zaszła tylko jedna zmiana lokalizacyjna. W przyszłym roku Vienna Life Lang Team nie zawita w gościnne progi Dąbrowy Górniczej, lecz odwiedzi położone o kilkanaście kilometrów dalej kolarskie Katowice. Nowa trasa i nowa miejscówka zapowiadają fantastyczną rywalizację na przedostatnim etapie kolejnej edycji. Do stolicy Śląska zawitamy 15 września.

Ostatni etap tegorocznych zmagań odbył się w Kwidzynie, gdzie rozdano końcowe trofea. Tak będzie i tym razem. W przyszłym roku ponownie spotkamy się w tej samej miejscówce, aby uczcić zakończenie sezonu. Klasyfikację generalną na dystansie Grand Fondo w głównej kategorii męskiej wygrał Wojciech Halejak z JBG-2 Professional MTB Team, który pokonał Dariusza Batka (MTB CST Team) oraz Mariusza Gila (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Urban (Łódzkie Towarzystwo Cyklistów). Jak będzie tym razem? Przekonamy się za niespełna rok, ale już w kwietniu czeka na Was I etap na warszawskim Wilanowie. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Kalendarz Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

  •     21 kwietnia 2018 – Warszawa Wilanów
  •     12 maja 2018 – Kraków
  •     26 maja 2018 – Gdańsk
  •     9 czerwca 2018 – Krokowa
  •     15 września 2018 – Katowice
  •     29 września 2018 – Kwidzyn

pokaż pełną listę

 

 

 

Strona organizatora cyklu: www.viennalifemaraton.pl