Nowa trasa Tour de Pologne Amatorów

Drukuj

Podczas 8. edycji Tour de Pologne Amatorów, która odbędzie się 4 sierpnia, kolarze zmierzą się z nową i trudniejszą pętla wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

 

Dystans nowej pętli będzie wynosił 67 km. Kolarze wystartują spod term w Bukowinie i zjadą do Jurgowa, skąd udadzą się na pierwszy podjazd Łapszankę. Ta góra znana jest między innymi z tras Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Początek jest w miarę łagodny, ale z każdym kilometrem nachylenie rośnie. Powinniśmy zobaczyć na nim dużą selekcję. Następnie łatwiejszy odcinek trasy z długimi i w miare bezpiecznymi zjazdami do Łapsz Wyżnych. Na 41 km trasa poprowadzi przez Bańską Wyżną, która ustyowana jest na podjeździe na wysokości 903 m. Na szczycie zaplanowany został bufet. Po uzupełnieniu bidonów i kieszonek kolarskimi przysmakami rozpocznie się finałowa rozgrywka ze znanym wszystkim podjazdem pod Gliczarów. Po krętych i niebezpiecznych zjazdach do pokonania zostanie finałowa prosta z podjazdem do Bukowiny, gdzie finiszować będą amatorzy i zawodowcy.

 

 

 

 

 

 

Kolejna edycja zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na nowe podjazdy i wydłużony dystans.Głównym sponsorem wyścigu będzie kolejny raz Tauron i Termy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Strona organizatora: tourdepologne.pl

Fot. Bikelife.pl