Szosowy Klasyk Grodowiec za nami

Szosowy Klasyk Grodowiec Grabek Promotion

W minioną sobotę w Grodowcu rozegrany został Szosowy Klasyk Grodowiec organizowany przez Grabek Promotion czyli tę samą markę, którą odpowiada za cykl imprez Bike Maraton. Ścigano się na dystansie Fun (55 km i 400 metrów przewyższenia) oraz Pro (110 km i 990 metrów w górę).

Krótszy dystans składał się z dwóch pętli, a dłuższy liczył 4. Już na piątym kilometrze od peletonu oderwała się pięcioosobowa grupa uciekinierów. Przewaga sięgała nawet dwóch minut, jednak systematycznie topniała.

„Pociąg” ten dojechał w tym samym składzie niemal do końca trasy, ponieważ dopiero na pięć kilometrów przed metą rozpoczęło się ostatnie „czarowanie” ze względu na zbliżającą się kreskę. Żadnemu z zawodników nie udało się jednak uciec pozostałym rywalom, a ostateczny atak zawiązał na kilkaset metrów przed końcem trasy Jakub Oborski.

Udało mu się zwyciężyć z przewagą 4 sekund nad Robertem Bondarykiem i Arkadiuszem Tecławem. Z dojeżdżającego peletonu najszybciej finiszował Piotr Górniak. Jedyną kobietą, która pokonała 110 km dystans Pro była Małgorzata Ejchart.

Warto dodać, że w ramach Szosowego Klasyka rozegrano również Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek ze startu wspólnego. Najmłodsi adepci kolarstwa mieli do pokonania cztery kilometry dojazdówki plus pełne okrążenie klasyka, łącznie 31,5 km.