Mazovia MTB Marathon w upalnym Rogowie

Zamana Group

Kolejny maraton z serii Mazovia MTB rozegrany został w Rogowie, gdzie na starcie stanęło ponad 700 zawodników. Na najdłuższym dystansie triumfował Łukasz Góralewski (TRW Coudware Team) oraz Małgorzata Lutecka (iFON.pl).

Kolejny z maratnów serii organizowanej przez Zamana Group zawitał do Rogowa w województwie Łódzkim, gdzie na zawodników czekała zróżnicowana trasa, prowadząca po ubitych duktach leśnych, kamienistych podjazdach i momentami po luźniejszym, sypkim podłożu. W niedzielę pogoda dopisała, chociaż upał mógł dać się we znaki szczególnie zawodnikom rywalizującym na dystansie Giga (76 km) - trasa była sucha, a co się z tym wiąże przejazd peletonu podnosił spore tumany kurzu, dlatego warto było jechać z przodu stawki. Rywalizacja toczyła się jak zwykle także na krótszych dystansach: Mega (53 km), Fit (33 km) oraz Hobby (8 km). Tradycyjnie też organizatorzy zadbali o najmłodszych, organizując wyścigi dla dzieci pod szyldem MiniMini+ Mazovia.

Na królewskim dystansie Giga najlepszy okazał się Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), który wyprzedził o 1 minutę i 40 sekund drugiego tego dnia Damiana Perkowskiego. Podium uzupełnił Arkadiusz Oleszkiewicz. Tylko jedna Pani odważyła się na walkę z najdłuższym dystansem - pierwsze miejsce na giga wywalczyła w ten sposób Małorzata Lutecka z IFon.pl.

Walka o zwycięstwo na trasie Mega była zacięta i o końcowym rezultacie przesądziły ostatnie metry - po zwycięstwo sięgnął Paweł Baranek (Monteria Factory Team), 6 sekund za nim linię mety przeciął Maciej Karczmarek (APS POLSKA COZMOBIKE). Na najniższym stopniu podium stanął Jarosław Ziółkowski (TRW Cloudware Team). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Urszula Luboińska (Trezado BikeTires.pl).

Sprinterski wyścig na dystansie Fit na swoją korzyść przesądził Paweł Pięta (Rafako Orbea MTB Team), wygrywając na finiszu z Robertem Sawą (Auto Mik Team). Najlepszą kobietą była Magdalena Kuszmider z iFon.pl.

Kolejna edycja Mazovia MTB Marathonu odbędzie się 12.06 w Ciechanowie.