Hellena: 2. i 3. etap dla CCC Sprandi

CCC Polsat Polkowice
Szymon Wołdziński

CCC Sprandi Polkowice zdominowało 2. dzień ścigania w ramach wyścigu Szlakiem Bursztynowym - Mateusz Taciak wygrał poranną czasówkę, a Grzegorz Stępniak zwyciężył na etapie z finiszem w Kaziumierzu Biskupim. Liderem wyścigu pozostał Andrij Wasyljuk (BDC-Kolss)

W drugim dniu na zawodników ścigających się w ramach Hellena Tour Szlakiem Bursztynowym czekały dwa etapy. Poranny 2. etap stanowiła jazda indywidualna na czas na dystansie 14 km poprowadzonych wokół Opatówka. Koncertową jazdę zaprezentowali tam zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, zgarniając dla siebie całe podium - wygrał Mateusz Taciak, przed Erykiem Latoniem i Tomaszem Kiendysiem. Czas zwycięzcy wyniósł 18 minut i 14 sekund. Koszulkę lidera obronił natomiast Andrij Wasyljuk (Kolss-BDC), który czasowe zmagania zakończył na 9. miejscu ze stratą 18 sekund.

W popołudniowym 3. etapie kolarze rywalizowali już ze startu wspólnego, a do pokonania mieli 144 km z Kalisza do Kazimierza Biskupiego.Trasa ponownie była płaska, ale walki nie ułatwiał silny wiatr oraz deszcz. Peleton prowadzony był długi czas przez zawodników BDC-Kolss, co sprawiało, że grupa była rozrywana i wielu zawodników zostało z tyłu. Czujnie jechali jednak kolarze CCC Sprandi Polkowice, którzy do rund w Kazimierzu Biskupim dojechali w peletonie. Na finiszu z grupy najlepszy okazał się Grzegorz Stępniak, który wyprzedził Andrija Kulyka (Kolss-BDC) i Mateusza Nowaka (Domin Sport). Fotel lidera nadal zajmuje Andrij Wasyljuk.