MP Par: Złoto dla Kiendysia i Kurka

Mistrzostwa Polski Par i Drużyn, Opatówek, Brzeziny, Godziesze Wielkie, 3 i 5 października 2014 r.

Adrian Kurek oraz Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) wywalczyli w Opatówku tytuł Mistrzów Polski w jeździe parami na czas. Wśród orlików tytuł trafił do Dominika Oborskiego i Bartosza Warchoła (TKK Pacific Toruń).

Mistrzostwa Polski w jeździe dwójek na czas rozegrane zostały na trasie Opatówek - Brzeziny - Opatówek. O mistrzowskie tytuły rywalizowały wszystkie kategorie wiekowe, począwszy od juniorów młodszych, a na elicie kończąc. Każda z kategorii miała do pokonania inny dystans: juniorki młodsze 15 km, juniorzy młodsi 20 km, juniorki 20 km, elita kobiet open (elita i U-23) 20 km, juniorzy 30,2 km elita mężczyzn open (elita, U-23) 30,2 km.

Wśród elity mężczyzn najszybszą parą na dystansie 30,2 km okazał się Adrian Kurek do spółki z Tomaszem Kiendysiem (CCC Polsat Polkowice), którzy od początku kręcili najlepsze czasy i ostatecznie wygrali uzyskując rezultat 37 minut 11,425 sekundy. O 4 sekundy gorzej od pomarańczowego duetu pojechali zawodnicy BDC MarcPol Team - Kamil Gradek oraz Paweł Bernas, którzy tym samym nie obronili tytułu zdobytego przed rokiem. Podium elity mężczyzn uzupełniła kolejna dwójka z polkowickiego klubu - Jarosław Marycz i Mateusz Taciak.

Niezwykle zacięta walka toczyła się na tym samym dystansie wśród młodzieżowców do lat 23. Złoty medal wywalczył duet TKK Pacific Toruń w składzie Dominik Oborski i Bartosz Warchoł. 4 sekund do medalu zabrakło zawodnikom klubu TC Chrobry Głogów - Michałowi Kasperkowi i Patrykowi Stoszowi, którzy ostatecznie zdobyli srebro. Strata 10 sekund do zwycięzców wśród orlików dała natomiast brązowy medal Borysowi Korczyńskiemu i Wojciechowi Sykale (KK Tarnovia Tarnowo). Zaledwie o sekundę gorsze od brązowych medalistów były składy z ekip Pogoni Mostostal Puławy oraz BDC MarcPol Team.

Rywalizację w kategorii juniorów wygrali zawodnicy KK Tarnovia Tarnowo - Szymon Korcz i Mikołaj Gutek, o 9 sekund pokonując duet Soliński i Zawistowski (GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki) oraz o 13 sekund pokonując duet UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin w składzie Kloc i Pacan.

Mistrzowski tytuł dla najlepszej pary w kategorii elity kobiet trafił do rodzinnej lokomotywy sióstr Brzeźnych, reprezentujących TKK Pacific Toruń. Monika Brzeźna i Paulina Brzeźna-Bentkowska wyprzedziły w walce o wygraną swoje klubowe koleżanki - Annę Plichtę i Katarzynę Wilkos, które straciły do złota 25 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki UKS Jedynka Limaro Kórnik - Alicja Ratajczak oraz Wiktoria Żegleń. Klub Jedynka Limaro Kórnik odniósł również ogromny sukces w kategorii juniorek, gdzie po złoto sięgnęły Nikol Płosaj i Natalia Radzicka.

Wśród juniorów młodszych pewne zwycięstwo odnieśli Dawid Czubak i Szymon Krawczyk (KTK Kalisz), natomiast najlepszymi juniorkami młodszymi został duet Wiktoria Konopka i Wiktoria Pikulik z BCM Nowatex Ziemia Darłowska.