Pompka Królaka dla Bernasa

Drukuj

Paweł Bernas (BDC MarcPol) wygrał Memoriał Stanisława Królaka, który stanowił jednocześnie finał Mistrzostw Polski w kryterium. Tytuł Mistrza Polski w kryterium jeszcze przed dzisiejszym memoriałem zapewnił sobie Mateusz Komar (również BDC MarcPol).

Późnym popołudniem w niedzielę kolarze stanęli na starcie Memoriału Stanisława Królaka, który odbył się na ulicach Warszawy. Start oraz meta wymagającej rundy, zawierającej brukowany podjazd, zlokalizowana była na Krakowskim Przedmieściu. Zawodnicy mieli do pokonania łącznie 45 km.

Już przed dzisiejszym kryterium wiadomo było, że tytuł Mistrza Polski w kryterium ulicznym przypadnie Mateuszowi Komarowi (BDC MarcPol). Zawodnik niebieskich podczas poprzednich eliminacji wywalczył bezpieczną przewagę punktową nad resztą stawki. Nie znaczyło to jednak, że podczas dzisiejszego wyścigu nie będzie emocji, gdyż zmagania o Pompkę Królaka należą do jednych z najbardziej wymagających kryteriów w Polsce, będąc jednocześnie bardzo widowiskowymi. Niestety nie dopisała pogoda, a kolarze rywalizowali w deszczowej aurze.

Jak zwykle w przypadku ulicznego ścigania tempo było mocne od startu. Na początku wyścigu wykształciła się czołówka w składzie: Bernas, Radosz, Kowalczyk (wszyscy BDC MarcPol) oraz Paterski (CCC Polsat Polkowice). Aktywnie zaczął jechać również Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), w efekcie czego w początkowej fazie punkty rozkładały się równo pomiędzy Bernasa, Radosza, Paterskiego i Marczyńskiego. Najlepiej do końca dzisiejszego ścigania punktował Paweł Bernas i to mu udało się wygrać Pompkę Królaka. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Marczyński, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Paweł Franczak (ActiveJet Team).