Zapowiedź imprez weekendowych

Zapraszamy do przeglądu wyścigów czekających nas już za kilka dni. Maj zbliża się ku końcowi, co znaczy, że sezon jest już solidnie rozkręcony. My również nie zwalniamy tempa.

Przyszły weekend w końcu zapowiada się dla nas bardzo sprzyjająco. Ulewy, które krzyżowały plany organizatorów w wielu miejscach Polski (szczególnie na południu) odeszły w zapomnienie, a przyszła sobota i niedziela powinny upłynąć pod znakiem ścigania się przy świetnej kolarskiej i słonecznej pogodzie. Mając nadzieję, że dobre prognozy się potwierdzą, sprawdzamy co i gdzie dzieje się w nadchodzący weekend.

Jeśli chcielibyście zaplanować coś długoterminowo, zapraszamy do naszego kalendarza 2014, który dostępny jest tutaj: kalendarz.bikeworld.pl

MTB i Cross Country 

Przegląd imprez tego tygodnia tradycyjnie musimy zacząć od naszych imprez patronackich. Tak więc w sobotę w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) swoją trzecią odsłonę będzie miał cykl Bike Maraton. Impreza organizowana przez Macieja Grabka, jak dobrze wiemy pozwala na start dosłownie wszystkim, jako że jest wpisana do kalendarza PZKol. Dlatego też na trasach w Wałbrzychu możemy spodziewać się dobrej konkurencji na najwyższym poziomie. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w dalszej części artykułu, natomiast zapowiedź całego cyklu możecie przeczytać tutaj: klik.

Dzień później, czyli w niedzielę 25 maja ma miejsce kolejna z imprez, nad którą mamy przyjemność sprawowania patronatu medialnego, mianowicie MTB Marathon. Trzecia edycja tego cyklu to kultowe ściganie w Karpaczu (woj. dolnośląskie), czyli edycja Karkonoska. Zmęczyła Was poprzednia rywalizacja w Złotym Stoku? Tutaj nie ma zmiłuj! W Karpaczu będzie jeszcze więcej przewyższeń! To jest to, z czego słynie MTB Marathon i nie bez powodu ma on łatkę najbardziej górskiego cyklu w Polsce. Szczegóły znajdziecie na ostatniej stronie artykułu, a zapowiedź całego cyklu dostępna jest tutaj: klik.

Skoro dwie duże imprezy odbywają się na południu, to tym razem coś z północy. Sobota przyniesie nam dobry wyścig XC w Gdyni na Pomorzu. Cyklo Dąbrowa XC jak sama nazwa wskazuje, to ściganie w formule Cross Country, które odbędzie się w dzielnicy Dąbrowa. Najstarsi będą rywalizować na pętli 6 km, którą przyjdzie im pokonać 6 razy w przypadku mężczyzn i 4 razy w przypadku kobiet. Przeprowadzone zostaną również konkurencje dla najmłodszych, a udział w wyścigu mogą wziąć zarówno zrzeszeni zawodnicy jak i amatorzy. Pula nagród to 6000 zł!

Na Mazowszu w sobotę rozegrana zostanie kolejna eliminacja cyklu Family Cup, czyli zawodów XC przeznaczonych dla amatorów. Po przeprowadzeniu wszystkich eliminacji Family Cup zostanie rozegrany finał cyklu w Kielcach, gdzie walczyć będzie można o tytuł Mistrza Polski Amatorów.

W miejscowości Smyczna natomiast (woj. wielkopolskie) 24 maja odbędzie się maraton MTB zaliczany do Leszczyńskiej Ligi Rowerowej. Rywalizacja toczyć będzie się tam na 4 dystansach (młodzik, junior, mini – 31 km, oraz mega – 62 km), z podziałem na wiele kategorii wiekowych. Trasa maratonu przebiegać będzie głównie ścieżkami i duktami leśnymi lokalnego nadleśnictwa Błotkowo.

Na północy z kolei rozegrany zostanie maraton MTB – Szczecińska Trójka MTB, który wchodzi w skład kalendarza Zachodniej Ligi MTB. Maraton ten odbędzie się w Szczecinie, a dokładniej mówiąc w Puszczy Bukowej (Osiedle Bukowe) przy ul. Seledynowej 50. Start zaplanowano na godzinę 11, a jednym z ciekawych elementów tego wyścigu jest klasyfikacja wyników uwzględniająca BMI.

W niedzielę na południu Polski odbędzie się nie tylko MTB Marathon. Wędrując na wschód napotkamy II edycję Pucharu Smoka, rozgrywaną w Foluszu na Podkarpaciu. Zawody toczyć będą się w formule XC, a runda zaplanowana przez organizatorów zapowiada się bardzo ciekawie. Na początku czekać was będzie około 200 m podjazd, po zjeździe napotkacie kolejny, tym razem dłuższy lecz łagodniejszy podjazd, a po przejeździe przez strumyk do mety doprowadzi was sekcja technicznych zjazdów. 

Dużo dziać się będzie w niedzielę na Mazowszu. W Siedlcach zostanie rozegrana druga eliminacja dla woj. mazowieckiego cyklu Family Cup. W położonym nieopodal Szydłowcu odbędzie się natomiast kolejna edycja cyklu Legia MTB Maraton. Biuro zawodów maratonu mieścić się będzie przy ul. Folwarcznej (teren Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku). Zawodnicy będą mieli do wyboru 3 dystanse: GIGA (5 x 11,5 km, łącznie 57,5), MEGA (3 x 11,5 km, łącznie 34,5 km) lub MINI  (1 runda 11,5 km). 

Tym razem poza Mazowszem odbędzie się 6. edycja tegorocznego Mazovia MTB Marathonu, czyli bardzo popularnej imprezy organizowanej przez Cezarego Zamanę i spółkę. Tym razem ekipa Mazovii zaprasza nas do sąsiedniego woj. podlaskiego na dwa dni rywalizacji. 24 maja w Białymstoku odbędzie się jazda indywidualna MTB na czas na dystansie 10 km. Dzień później natomiast rozegrany zostanie maraton w Supraślu, gdzie do wyboru tradycyjnie będziemy mieli 4 dystanse: Hobby - 8 km, Fit - 26 km, Mega - 55 km oraz Giga - 84 km.

Tego samego dnia i również na Podlasiu można będzie ścigać się w Maratonach Kresowych. Tym razem organizatorzy zapraszają do Michałowa i zapewniają jednocześnie, że na tej edycji trzeba się pojawić. Tereny „Dzikiej Puszczy” tylko z pozoru są nizinne – znajdziecie tu wiele niekończących się podjazdów, a następnie przyjdzie wam zjeżdżać po zróżnicowanej nawierzchni od szutrów do duktów leśnych. Podkreśla się tutaj też panującego wszędzie unikalnego ducha puszczy. Jeżeli chcecie go poczuć, koniecznie zawitać musicie do Michałowa.

Jeszcze jeden niedzielny maraton odbędzie się w centralnej Polsce. W Kostrzynie Wielkopolskim będzie miał miejsce Kostrzyn MTB Maraton. Będzie to pierwsza edycja tego wydarzenia, które poleca sam Mariusz Gil, dlatego tym bardziej warto sprawdzić co przygotowali dla nas organizatorzy. Rywalizacja toczyć będzie się na 3 dystansach: MINI - 25 km, MEGA - 50 km, RODZINNY - 13 km, a udział w imprezie może wziąć każdy.

Wszystkie imprezy MTB: klik

(czytaj dalej)

Podobne artykuły