Janowski zdominował Murowaną Goślinę

MTB Marathon 26.04.2014

Bartosz Janowski (ROMET MTB TEAM) nie miał sobie równych na pierwszym w tym sezonie Mtb Marathonie w Murowanej Goślinie, na dystansie Mega triumfował Mikołaj Jurkowlaniec (IM-Motion Magazyn Rowerowy).

Inauguracja tegorocznego MTB Marathonu miała miejsce w Murowanej Goślinie, małej ale uroczej miejscowości nieopodal Poznania. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: Mini,Mega oraz Giga. Mimo dobrych warunków pogodowych, trasa obfitowała w duże ilości błota, dlatego rywalizacja była dużo ciekawsza. Zeszłoroczna trasa została zmodyfikowana, dzięki czemu wielu zawodników bardzo pochlebnie wypowiadało się o tegorocznych zmianach.

Szlaki na terenie Puszczy Zielonka nie należały do najtrudniejszych, a niskie przewyższenia sprawiły, że była to edycja do przejechania  dla każdego.

Giga

Najdłuższa trasa tegorocznej edycji liczyła około 97 kilometrów, jednak przewyższenia wynoszące około 870 m sprawiły, że trasa była dość łatwa. Mocne tempo zostało narzucone już od startu i po krótkiej chwili Bartosz Janowski wraz z braćmi Swat odjechali reszcie stawki. W takim składzie panowie przejechali około 5 km, po których na technicznej sekcji trasy zaatakował Janowski. Zawodnik Romet MTB Team sukcesywnie budował swoją przewagę i na mecie zameldował się z ponad 7 sekundową przewagą. Walka o kolejne miejsca na podium rozstrzygnęła się pomiędzy braćmi Swat. W tej rywalizacji lepszy okazał się Sebastian Swat, który zajął drugie miejsce a na najniższym stopniu podium stanął Sylwester Swat.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Świrkowicz (ASE TEAM), która na metę przyjechała z prawie 3 minutową przewagą. Drugie, pewne miejsce zajęła Katarzyna Galewicz (TWOMARK SPECIALIZED), a podium uzupełniła Ewelina Ortyl (TWOMARK SPECIALIZED)

Mega

Dystans Mega liczył prawie 65 kilometrów i przy przewyższeniu w granicach 550 m był łatwy do przejechania. Walka o pierwsze miejsce była znacznie bardziej zacięta niż w przypadku dystansu Giga. Mikołaj Jurkowlaniec (In-Motion Magazyn Rowerowy) wygrał dosłownie o włos, pokonując Tomasza Dygacza. Trzeci Dariusz Zasada przyjechał na metę, prawie sekundę za zwycięzcą.

Kategorię kobiet zdominowała Izabela Kłosowska (BLU CERSANIT TEAM REFLEKS), która miała prawie 2 sekundową przewagę nad drugą, Ewą Karnichiwy (SCS OSOZ RACING TEAM 1), trzecie miejsce zajęła Karolina Kukuła (KSPO Arrow).

Mini

Najkrótszy dystans tej edycji liczył 27 kilometrów, a przy przewyższeniu ok. 180 m nie był zbyt wymagający. Zwycięzcą został Wojciech Wiktor, który wyprzedził Sławomira Spławskiego a trzeci był Mateusz Lewandowski (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Panie zdominowała Marta Gogolewska ( Merx Team Wągrowiec), prawie 10 minutowej straty nie zdołała odrobić druga na mecie Klaudia Janik, tuż za nią przyjechała Aleksandra Romańska i tym samym uzupełniła pierwszą trójkę dystansu Mini.

Ciekawa i łatwa trasa sprawiła , że wielu uczestników stawiło się tego dnia w Murowanej Goślinie. Kolejna edycja MTB Marathonu 10 maja w Złotym Stoku.