Mariusz Kowal w JBG2

Mariusz Kowal (BDC Team) po dobrym starcie w Nałęczowie liczył na wysokie miejsce Fot.: Krzysztof Jakubowski

Mariusz Kowal jest kolejnym zawodnikiem, który na początku tego sezonu dołączył do ekipy JBG2 Professional MTB Team. Wcześniej z zespołem związał się inny czołowy maratończyk w kraju, Patryk Piasecki.

Popularny „Mario” to jeden z czołowych i najbardziej utytułowanych kolarzy MTB w Polsce. Swoją karierę rozpoczął jeszcze w 2001 roku w ekipie Lotto-PZU i w tym sezonie wywalczył Mistrzostwo Polski XC w kategorii elity oraz wygrał jedną z edycji Pucharu Świata w maratonie w niemieckim Tabarz. Rok później triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski XCO, regularnie też stawał na podium Grand Prix MTB

W ostatnich sezonach Kowal ścigał się głównie w maratonach MTB, gdzie również zajmował wysokie lokaty, a ostatnio zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w przełajach, gdzie startował już jako kolarz JBG2.

Kolejnym startem Kowala, pierwszym w wyścigu XC, ma być Kamptall Klassik Trophy, rozgrywany 30 marca w Austrii.