BM: Czarnota wygrywa w Polanicy-Zdroju

Bike Maraton #9 (14.09.2013, Polanica-Zdrój)

Bogdan Czarnota (Kross Racing Team) zwyciężył na trasie dystansu Giga w deszczowej edycji Bikemaratonu w Polanicy-Zdroju. Triumfatorem dystansu Mega został Mariusz Kozak (Rmf Fm Rockstar Energy Drink).

Bogdan Czarnota (Kross Racing Team) zwyciężył na trasie dystansu Giga w deszczowej edycji Bikemaratonu w Polanicy-Zdroju. Triumfatorem dystansu Mega został Mariusz Kozak (Rmf Fm Rockstar Energy Drink).Początkowo organizatorzy Bikemaratonu nastawiali się na pogodne, rowerowe pożegnanie lata podczas IX edycji imprezy w Polanicy Zdroju. Jak na złość w dzień wyścigu niebo zasnuło się gęstymi chmurami, z których przez niemal całą długość trwania wyścigu padał obfity deszcz. Trudno warunki nie zniechęciły jednak większości miłośników cyklu. Na starcie stanęło prawie 600 osób, którym przyszło zmagać się z wymagającą i błotnistą trasą.

Najstarsza edycja na mapie Bikemaratonu (organizowana w Polanicy-Zdroju po raz dwunasty) rozpoczęła się spokojnym przejazdem ulicami kurortu w kierunku Piekielnej Góry.

Mega i Giga
Najmocniejszym kolarzem 74-kilometrowego dystansu Giga okazał się po raz kolejny Bogdan Czarnota (Kross Racing Team), który tym razem nie dał szans rywalom. Doświadczony zawodnik wypedził o ponad 5 minut Bartosza Janowskiego (Dobre Sklepy Rowerowe - Author) oraz o blisko 7 minut Dariusza Porosia (Mtb Votum Team Wrocław). Czarnota tym samym zagwarantował sobie triumf w klasyfikacji generalnej dystansu Giga, pod patronatem Grupy Pol-Sport i marki PEDRO’S, w tegorocznej edycji Bikemaratonu.

51-kilometrowa trasa Mega była również niezwykle wymagająca, zarówno pod względem technicznym jak i kondycyjnym. Najlepiej na deszczowych trasach wokół Polanicy-Zdroju poradził sobie Mariusz Kozak (Rmf Fm Rockstar Energy Drink), który o ponad minutę wyprzedził Mateusza Zoia (Kross Racing Team) oraz o 6 minut Michała Cąpałę (Rmf Fm Rockstar Energy Drink).

Wśród Pań ścigających się na dystansie MEGA najszybsza okazała się Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team) przed Aleksandrą Misterską (MTB Votum Team Wrocław) i Ewą Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team).

Mini
Najlepszym kolarzem 26-kilometrowej trasy Mini-Medano został Marek Aleksander (Ktm Racing Team Złoty Stok). Wśród Pań triumfowała Kinga Wyrzucka (Dream-Bike.Pl Bielawa).

Sezon Bike Maraton 2013 nieustannie zmierza do końca. W tym roku pozostała już tylko jedna, finałowa edycja cyklu w Świeradowie Zdroju 28 września.

Po wyścigu w Górach Izerskich odbędzie się podsumowanie klasyfikacji generalnej oraz rozstrzygnięcie konkursu "Jedź i Zdobywaj". Wszystko będzie miało miejsce podczas gali finałowej w Hotelu Interferie Świeradów Zdrój.