Brzózka i Solus-Miśkowicz Mistrzami Polski

Mistrzostwa Polski XCM (08.09.2013, Obiszów)

Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team) wygrał rozgrywane w Obiszowie Mistrzostwa Polski w Maratonie. Wśród kobiet tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyklo Korona Kielce).<br />

Brzózka, po pokonaniu 105 kilometrów, samotnie minął linię mety i sięgnął po tytuł Mistrza Polski. Drugie miejsce zajął jego starszy brat, Adrian, który do zwycięzcy stracił 12 sekund. Dwaj kolarze JBG2 Professional MTB Team praktycznie cały dystans jechali razem, a o zwycięstwie młodszego z braci Brzózków zadecydował ostatni podjazd, gdzie Piotr nieznacznie odjechał. Na trzecim miejscu, ze stratą ponad dwóch minut do zwycięzcy, zameldował się Wojciech Halejak (Las Vegas Energy Drink), a czwarty był Bartłomiej Wawak (JBG2 Professional MTB Team), który wygrał w kategorii młodzieżowców.

W wyścigu kobiet, które ostatecznie, po niedawnych zmianach, rywalizowały na dystansie 70 kilometrów, pewne zwycięstwo odniosła Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyklo Korona Kielce), która podczas niedawnych Mistrzostw Świata XC zajęła 16. miejsce. Zawodniczka DEK Meble Cyklo Korona Kielce większą część dystansu pokonała, jadąc razem z Anną Szafraniec (Kross Racing Team), ale na ponad 20 kilometrów przed metą uciekła rywalce i samotnie, z przewagą prawie półtorej minuty, dojechała do mety. Trzecie miejsce zajęła druga z zawodnicze Krossa, Michalina Ziółkowska.