Zakończenie cyklu Hołda Race w Bytomiu

Hołda Race (01.09.2013, Bytom)

Drukuj

W Bytomiu odbył się finał tegorocznej serii wyścigów Hołda Race. Na zakończenie rywalizacji kolarze ścigali się na wymagającej trasie, usytuowanej na terenach dawnej kopalni Szombierki.<br />

W Bytomiu odbył się finał tegorocznej serii wyścigów Hołda Race. Na zakończenie rywalizacji kolarze ścigali się na wymagającej trasie, usytuowanej na terenach dawnej kopalni Szombierki.
Zmienna pogoda, pył węglowy, a wokół setki latających piłeczek golfowych. Tak w skrócie można określić to, co działo się pierwszego września na terenie Srebrnych Stawów w Bytomiu.

W tej niecodziennej scenerii ściągali się zawodnicy, na drugim wyścigu z cyklu Hołda Race organizowanym przez Grupę Kolarską Gomola Trans Airco. Nawet aura była po stronie kolarzy - poranna mżawka sprawiła, że warunki na trasie stały się wręcz optymalne, bez błota i kurzu.

Na starcie, który znajdował się na terenach Armada Golf Club w Bytomiu zameldowało się prawie 250 zawodników, którzy stanęli do walki z pozostałościami po tamtejszej kopalni Szombierki. Wymagająca i długa pętla, licząca ponad 6 kilometrów i dała się we znaki wielu uczestnikom.
 

Hołda Race Bytom


W najmocniej obsadzonym wyścigu, kategorii Elity mężczyzn, bezapelacyjnie i z dużą przewagą wygrał Mariusz Kozak (RMF FM - Rockstar Energy Drink), który wyprzedził swojego teamowego kolegę - Michała Cąpałę oraz bytomianina Andrzeja Binkowskiego, który wygrał z wieloma innymi faworyzowanymi zawodnikami.

Wśród kobiet najmocniejsza okazała się Ewa Karchniwy, która wzięła rewanż na swojej teamowej koleżance, Dagmarze Drabik (obie Choma Team) za chorzowską edycję Hołda Race. Miejsca na podium uzupełniła, znajdującą się ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji, Natalia Kołodziej (TSR Team).

Zaciętą walkę kibice obserwowali w wyścigu Masters I (30-39 lat), gdzie Rafał Nogowczyk, po ataku na ostatnich metrach pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Polski, Mirosława Bieniasza (KCP ELZATREGAMET Bieniasz). Trzecie miejsce zajął Paweł Mieszczak (Bikehead MTB Team).

Galeria zdjęć i wyniki z Hołda Race

Obserwuj nas w Google News

Subskrybuj