Honkisz zdobył Puchar Uzdrowisk Karpackich

Puchar Uzdrowisk Karpackich (11.08.2013, BGŻ Pro Liga)

Drukuj

Zwycięstwem Adriana Honkisza (CCC Polsat Polkowice) zakończył się niedzielny międzynarodowy wyścig kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich. <br />

Zwycięstwem Adriana Honkisza (CCC Polsat Polkowice) zakończył się niedzielny międzynarodowy wyścig kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich.
Na mecie kolarz polkowickiej ekipy wyprzedził Czecha Karela Hnika (Etixx-Ihned) oraz swego klubowego kolegę Jacka Morajkę.

Drugi z weekendowych wyścigów zaliczanych do klasyfikacji BGŻ ProLigi stał pod znakiem licznych ataków i wysokiego tempa. Decydująca okazała się akcja dwudziestki kolarzy, w której znalazło się kilku zawodników CCC Polsat. W końcówce uformowała się z czołówki czteroosobowa grupka z Honkiszem, Morajką, Hnikiem oraz Mariuszem Witeckim z Banku BGŻ. Z tej czwórki najszybszy był wicemistrz Polski – Honkisz.

Na uwagę zasługuje znakomita postawa w obu imprezach – Memoriale Łasaka i Pucharze – młodej drużyny Etixx-Ihned. Po sobotnim zwycięstwie Francuza Senechala w niedzielę w czołowej dziesiątce uplasowało się aż trzech kolarzy czeskiej przybudówki Omegi Pharmy.

Na dziewiątej pozycji finiszował w niedzielę lider BGŻ ProLigi Mateusz Taciak, powiększając nieznacznie swój dorobek punktowy. Spory awans w klasyfikacji zanotował Honkisz, który za zwycięstwo zdobył 40 punktów i przesunął się na czwarte miejsce. Do końca rywalizacji w prestiżowym polskim rankingu kolarzy zawodowych pozostało jeszcze pięć imprez, z których najbliższą jest Puchar Ministra Obrony Narodowej w Płocku (17 sierpnia). Taciak ma na razie bezpieczną przewagę, ale o kolejnych miejscach decydują minimalne różnice punktowe, co zapowiada interesującą walkę aż do zakończenia sezonu w Sokółce (5 października).

Wyniki Pucharu Uzdrowisk Karpackich (UC 1.2.) - Jedlicze - Rymanów Zdrój, 173,5 km
1. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice)
2. Karel Hnik (Czech/Etixx-Ihned)
3. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice)
4. Mariusz Witecki (Bank BGŻ)
5. Mykhailo Kononienko (Ukraina/Kolss)
6. Dieter Bouvry (Belgia/Etixx-Ihned)
7. Paweł Bernas (BDC MarcPol Team)
8. Jonas Schmeiser (Niemcy/NSP Ghost)
9. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)
10. Patrick Konrad (Austria/Etixx-Ihned)