MTB Challenge: Czech najlepszy na początek

9. Sudety MTB Challenge (27.07-02.08.2013)

W Kudowie Zdroju rozpoczęła się 9. edycja Sudety MTB Challenge. Prolog, otwierający zmagania, zdecydowanie wygrał Czech Tomas Vokrouhlík (BMC-Savo Racing Team).<br />

Pierwszy dzień zmagań w dziewiątej już edycji Sudety MTB Challenge, najstarszego polskiego wyścigu etapowego, stał pod znakiem upałów, a temperatura dochodziła nawet do 40 stopni. Na rozpoczęcie rywalizacji kolarze mieli do pokonania prolog – krótką, ale wymagającą czasówkę wokół Błędnych Skał. Trasa od startu wiodła pod górę, a na zaledwie 8 kilometrach do pokonania było ponad 500 metrów w pionie.

W tych trudnych warunkach najlepiej z prawie 200 startujących poradził sobie Czech Tomas Vokrouhlik z ekipy BMC - Savo Racing Team, jeden z faworytów wyścigu. Vokrouhlik jako jedyny pokonał ten dystans w czasie poniżej 29 minut – dokładnie 28:42.2 – i o prawie minutę wyprzedził dwójkę kolarzy z ekipy Team Zimmermann-BMC-New Work - Adriena Buntschu i Benoît Beaud, którzy zostali zwycięzcami etapowymi w kategorii drużyn. Czwarte miejsce, a drugie w kategorii solo, już ze stratą prawie dwóch minut, zajął Amerykanin Jason Sager. Najlepsi z Polaków, bracie Sebastian i Sylwester Swat (Swat Team), zajęli odpowiednio 7. i 8. miejsce, plasując się na drugim miejscu wśród drużyn męskich.

9. Sudety MTB Challenge (27.07-02.08.2013) - prolog

Najszybszą kobietą okazała się Catherine Williamson z RPA, która uplasowała się na 67. miejscu Open, uzyskując czas 37:44.6, ntatomiast najlepszym mixem była para duńska z MTBO Team Denmark (Andreas Bergmann Hansen i Camilla Søgaard)