MWG: Drugi etap dla Bodnara

51. Małopolski Wyścig Górski, 13-16.06.2013, BGŻ Pro Liga, UCI Europe Tour 2.2, 2. etap Niepołomice - Jodłownik (149 km)

Drukuj

Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) zwyciężył na drugim etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na mecie w Jodłowniku pokonał on swojego kolegę z drużyny, Pawła Cieślika. Trzeci, z półtora minutową stratą, przyjechał Jiri Hudecek (Bauknecht Author).

Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) zwyciężył na drugim etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na mecie w Jodłowniku pokonał on swojego kolegę z drużyny, Pawła Cieślika. Trzeci, z półtora minutową stratą, przyjechał Jiri Hudecek (Bauknecht Author).Drugi etap tegorocznych zmagań w Małopolskim Wyścigu Górskim liczył sobie 149km. Odcinek prowadził z Niepołomic do Jodłownika. Tym razem trasa była bardziej górzysta niż pierwszego dnia rywalizacji. Na etapie rozegrano cztery premie górskie. Pierwsza na 60. kilometrze usytuowana była na Wierzbanowej, a pozostałe trzy to ostre podjazdy pod Kostrzę.

Zmagania w Niepołomicach rozpoczęły się atakiem dwójki młodych zawodników. Grzegorz Haba (De Jonge Renner) oraz Wojciech Migdał (Reprezentacja Polski) ambitnie kręcili przed peletonem powiększając swoją przewagę do maksymalnie 3 minut po 50 kilometrach jazdy. Wkrótce później peleton okazał się jednak bezlitosny i wchłonął ambitnych uciekinierów.

Najtrudnieszym elementem dzisiejszego dnia były trzy rundy wokół Jodłownika. Na każdej z nich zlokalizowany był wymagający podjazd pod Kostrzę. To właśnie w tym miejscu peleton podzielił się na mniejsze grupy. Wielu kolarzy próbowało również swoich sił w atakach. Pech spotkał niestety lidera BGŻ Pro Ligi, Marka Rutkiewicza (CCC Polsat Polkowice), który miał defekt sprzętu.

Na przedostatniej rundzie skutecznie zaatakowali dwaj kolarze Bank BGŻ Team: Łukasz Bodnar i Paweł Cieślik. Duet z drużyny Andrzeja Szczepkowskiego sukcesywnie zbliżał się do mety nie tracąc wypracowanej przewagi (ok. 70-90 sekund). Z tyłu uformowała się grupa pościgowa w składzie: Karol Domagalski (Reprezentacja Polski), Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice), Emanuel Piaskowy (Reprezentacja Polski), Jiri Hudecek (Bauknecht Author) Artur Detko (Las Vegas Power Energy Drink) oraz Branislau Samoilau (RCOP-Belarus).

 


Na ostatniej rundzie duet z Bank BGŻ Team miał 60 sekund przewagi nad goniącą grupką. Grupa zasadnicza traciła wówczas trzy minuty. Solowego przeskoku z grupy goniącej próbował Jiri Hudecek (Bauknecht Author), ale zdołał tylko zawisnąć pomiędzy grupą a dwójką z przodu. Ostatecznie na finiszu pierwszy był Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team), a drugi Paweł Cieślik. Hudecek przyjechał 1,5 minuty za duetem, a grupa goniąca z blisko 3-minutową stratą.

Na 25. kilometrów odpadł dotychczasowy lider, Riccardo Bolzan (Friuli), który ostatecznie przyjechał blisko 8,5 minuty za zwycięzcą. Nowy liderem został Łukasz Bodnar. Najlepszym kolarzem do 23 lat jest obecnie Emanuel Piaskowy (Polish National Team). W klasyfikacji górskiej prowadzi Bodnar, a najbardziej aktywnym kolarzem jest Marcin Sapa (BDC Marpol).

Jutrzejszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego to królewski odcinek prowadzący wokół Niedzicy, w Pieninach. 118-kilometrowa przeprawa poprowadzi kolarze przez premie górskie w Falsztynie, Skrzypnem Górnem czy też słynnym z Tour de Pologne Gliczarowie.

Wyniki 2. etapu
1 Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) 03:58:15
2 Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team)
3 Jiri Hudecek (Bauknecht Author) +1:32
4 Robert Radosz (BDC Marcpol) +2:55
5 Artur Detko (Las Vegas)
6 Karol Domagalski (Polish National Team)
7 Mariusz Witecki (Bank BGŻ Team)
8 Oleksandr Grygorenko (Kolls)
9 Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice)
10 Emanuel Piaskowy (Polish National Team)


Fot.: www.teambgz.pl