BM: Głuszyca dla Swata

Bikemaraton 2013, Głuszyca, 08.06.2013

Sebastian Swat (Swat Team) triumfował na dystansie Giga Pedros w Głuszycy. Drugie miejsce zajął Michael Magur (Verge Sport), a trzeci był Dariusz Poroś (MTB Votum Team Wrocław).

Sebastian Swat (Swat Team) triumfował na dystansie Giga Pedros w Głuszycy. Drugie miejsce zajął Michael Magur (Verge Sport), a trzeci był Dariusz Poroś (MTB Votum Team Wrocław).Kultowa trasa w Głuszycy stanowi duże wyzwanie dla miłośników górskich maratonów MTB. Wymagająca zarówno technicznie jak i kondycyjnie edycja Bikemaratonu prowadzi m.in. przez podjazd pod Zamek Rogowiec czy słynny zjazd singlem z Waligóry. Całość prowadzona jest po trasach Głuszyckiej Strefy MTB, która jest jedną z niewielu w kraju stref dla miłośników kolarstwa górskiego.

80-kilometrowa trasa dystansu Giga-Pedros była niezwykle wymagająca pod względem fizycznym. Co najmniej sześć długich podjazdów poprzecinanych interwałowymi górkami dawało łączną sume przewyższeń o niebagatelnej wartości - 2800m. Bezkonkurencyjny tego dnia okazał się Sebastian Swat (Swat Team), który zdeklasował rywali. Znany już z wcześniejszych dobrych występów kolarz przez większą część dystansu jechał samotnie. Szybka i pewna jazda pozwoliła mu na osiągnięcie blisko 20-minutowej przewagi na mecie na stadionie sportowym w Głuszycy. Drugie miejsce zajął gość z za granicy, Michael Magur (Verge Sport). Trzeci przyjechał Dariusz Poroś (Mtb Votum Team Wrocław).

56-kilometrowy dystans Mega padł łupem Pawła Wiendlochy (Dobre Sklepy Rowerowe – Author). Drugie miejsce na trasie z 1750m przewyższeń zajął jego kolega, Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe – Author Janowscy), a trzeci był Marcin Wróbel (Im Motion Team Wrocław). Wiendlocha wjechał niezagrożony na linię mety wyprzedzając zawodnika ze swojej drużyny o blisko 3 minuty.

Wśród Pań na dystansie Mega triumfowała Aleksandra Dubiel. 3 minuty za nią przyjechała Aleksandra Misterska (Mtb Votum Team Wrocław), a trzecie miejsce zajęła Marlena Droździok (Smkk Bolmet Trek Legnica).

30-kilometrowy dystans Medano był popisem formy Sebastiana Wojtynka (Luks Azymek Zdzieszowice / Scott). Na trasie liczącej sobie aż 700m przewyższeń wyprzedził on o 5 minut Dariusza Drelaka (Mtb Team Sokół Bralin - Vidioni Drelak / Scott). Podium uzupełnił Piotr Iciaszek (Kkw Jama Wałbrzych / Author). Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Podgórska (Sante Bsa Tour), która wyprzedziła Kingę Wyrzucką (Dream-Bike.Pl Bielawa / Orbea) i Dominikę Niemiec (MKS 11 Penco Jelenia Góra).

Już za 2 tygodnie, 22. czerwca, odbędzie się kolejna edycja Bike Maraton. Tym razem wyścig przeprowadzony zostanie we Wrocławiu, w którym wiosenna edycja została w tym sezonie odwołana z powodu kiepskich warunków pogodowych.