BM: Jajonek wygrywa w Wieluniu

Bikemaraton 2013, Wieluń, 26.05.2013

Tomasz Jajonek (Dobre Sklepy Rowerowe Author) triumfował na dystansie Giga Pedros w Wieluniu. Drugie miejsce zajął Piotr Wilk (Dobre Sklepy Rowerowe - Author), a trzeci był Marcin Kowalczyk (Whirlpool Team).

Tomasz Jajonek (Dobre Sklepy Rowerowe – Author) triumfował na dystansie Giga Pedros w Wieluniu. Drugie miejsce zajął Piotr Wilk (Dobre Sklepy Rowerowe - Author), a trzeci był Marcin Kowalczyk (Whirlpool Team).Edycja z Wieluniu była drugą w tym sezonie imprezą z cykl Bikemaraton, organizowanego przez Macieja Grabka. Po wyjątkowo niekorzystnych warunkach pogodowych w Zdzieszowicach tym razem atmosfera bardziej sprzyjała zawodnikom. Na starcie stanęło blisko 700 kolarzy chętnych do rywalizacji w dość wymagającej, szybkiej i długiej edycji na ziemiach centralnej Polski.

Trasa części edycji w Wieluniu prowadziła po terenach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Położone nad Wartą miasto sprawdziło formę kolarzy w znakomity sposób. Trasa w większości wiodła po szerokich leśnych lub polnych drogach, na których nie było trudnych sekcji technicznych.

Dodatkową zachętą dla startujących było gratisowe tysiąc par skarpet rowerowych do odbioru w biurze zawodów.

Na trasie
Wymagająca trasa Giga była długa - 94km i 950m przewyższeń zachęcało do szybkiej jazdy. Tak właśnie zrobili dwaj pierwsi zawodnicy, którzy stosunkowo szybko oderwali się od reszty stawki. Tomasz Jajonek (Dobre Sklepy Rowerowe – Author) wraz ze swoim kolegą z ekipy, Piotrem Wilkiem, narzucili sobie wymagające i szybkie tempo. Pierwszy linię mety przekroczył Jajonek, a tuż za nim finiszował drugi z zawodników DSR Author. Dość powiedzieć, że średnia prędkość dwójki bohaterów z Wielunia wyniosła 27km/h. 7 minut za duetem przyjechał Marcin Kowalczyk (Whirlpool Team).

61-kilometrowy dystans Mega padł łupem Pawła Wiendlochy (Dobre Sklepy Rowerowe – Author). Drugie miejsce na trasie z 600m przewyższeń zajął Bartłomiej Iwański (Maxxis Wąs Prodealer), a trzeci Dariusz Hlek (2x3 Mtb Racing Team).

Wśród Pań na dystansie Mega triumfowała Aleksandra Misterska (Mtb Votum Team Wrocław). 2,5 minuty za nią przyjechała Małgorzata Lewandowska (2x3 Mtb Racing Team), a trzecie miejsce zajęła Izabela Chomycz (Im Motion Team Wrocław).

34-kilometrowy dystans Medano był popisem formy Aleksandra Marka (Ktm Racing Team Złoty Stok). Drugie miejsce wywalczył Piotr Szpakowski (Harfa Harryson Felt Team), a trzeci był Dariusz Drelak (Mtb Team Sokół Bralin - Vidioni). Wśród kobiet triumfowała Patrycja Świerczyńska (Lkk Start Tomaszów Mazowiecki), która wyprzedziła Paulinę Bielecką (2x3 Mtb Racing Team) i Klaudię Bielawską (Uks Koźminianka).

Już za 2 tygodnie, 8. czerwca, odbędzie się kolejna edycja Bike Maraton. Tym razem wyścig przeprowadzony zostanie na kultowej trasie w Głuszycy.