MTB Marathon: Piecuch wygrywa w Krynicy

Powerade Volvo MTB Marathon #3 (25.05.2013, Krynica)

Marcin Piecuch (Szik Vimar Martombike Eska) zwyciężył na dystansie Giga w trzeciej edycji Powerade Volvo MTB Marathon. Na mecie w Krynicy wyprzedził on o trzy minuty Szymona Zacharskiego (Grupa Kk Idea Bank 3r Bike Team). Trzeci przyjechał Dominik Grządziel (Dobre Sklepy Rowerowe - Author).

Marcin Piecuch (Szik Vimar Martombike Eska) zwyciężył na dystansie Giga w trzeciej edycji Powerade Volvo MTB Marathon. Na mecie w Krynicy wyprzedził on o trzy minuty Szymona Zacharskiego (Grupa Kk Idea Bank 3r Bike Team). Trzeci przyjechał Dominik Grządziel (Dobre Sklepy Rowerowe - Author).Edycja w Krynicy to znakomity kąsek dla maratończyków lubiących trudne, górskie wyzwania. Dystans Giga liczył sobie 2619m przewyższeń i został skrócony z 71 do ok. 67km ze względu na bardzo trudne warunki (błoto) na jednym z początkowych fragmentów trasy najdłuższego dystansu. Zawodnicy Mega musieli zmierzyć się z (również skróconym) dystansem ok. 48 kilometrów, na których pokonywali wzniesienia o łącznej sumie 2009m przewyższeń. Niełatwe zadanie stało też przed uczestnikami Mini, gdzie na 23,9 kilometrach przejechali blisko 813m przewyższeń. Trasa w Beskidzie Sądeckim było nie tylko trudna ze względu na liczne wzniesienia, ale również z powodu warunków. Padający dzień wcześniej deszcz skutecznie utrudnił przejazd zawodnikom. Duże błoto występujące w wielu miejscach trasy stanowiło dodatkowy element techniczny, z którym musieli sobie sprawnie poradzić wszyscy, a szczególnie dobrze zawodnicy rywalizujący o czołowe miejsca.

Na starcie trzeciej edycji Powerade Volvo MTB Marathon stanęło niemal 250 zawodników. Frekwencja nie była zbyt wysoka ze względu na trudne warunki pogodowe i niską temperaturę (ok. 9 stopni Celsjusza). Na starcie pojawili się kolarze, którym błoto i deszcz nie były jednak straszne.

Giga - pech Janowskiego i zwycięstwo PiecuchaNa trasie w Beskidzie Sądeckim już od początku ścigania na dystansie Giga ruszył Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe Author). Będący w dobrej dyspozycji zawodnik (drugie miejsce na ostatniej edycji MTB Marathon w Złotym Stoku) odjechał rywalom już na pierwszym podjeździe. Z tyłu uformował się pościg w składzie: Marcin Piecuch (Szik Vimar Martombike Eska), Dominik Grządziel (Dobre Sklepy Rowerowe - Author) i Michał Ficek (Gomola Trans Airco). Janowski miał pecha i po defekcie sprzętu na jednym z początkowych zjazdów nie dokończył już rywalizacji.

Jeden z kluczowych elementów trasy w Krynicy to podjazd na Jaworzynę Krynicką. Na trudnej wspinaczce pierwszy linię szczytu pokonał Ficek, a drugi wjechał Piecuch. Za nimi podążał Dominik Grządziel (Dobre Sklepy Rowerowe - Author). Jak powiedział nam zawodnik Szik Vimar Martombike Eska, na szczycie Jaworzyny była mocna mgła, przez co były trudności z odnalezieniem trasy. Szybko jednak zdołał się uporać z tym problemem. Wkrótce cała trójka (Piecuch, Ficek i Grządziel) podążyła dalej do Wierchomli. Tam na podjeździe oderwał się Piecuch, który dalej podążał już samotnie w stronę mety. W Krynicy Marcin Piecuch (Szik Vimar Martombike Eska) odniósł swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w cyklu MTB Marathon.

W międzyczasie z tyłu dwójkę podążającą za Marcinem zdołał wyprzedzić Szymon Zacharski (Grupa Kk Idea Bank 3r Bike Team), który ostatecznie przyjechał 3 minuty za zwycięzcą. Trzecie miejsce zajął Dominik Grządziel (Dobre Sklepy Rowerowe - Author), a czwarty był Michał Ficek (Gomola Trans Airco).

Wśród Pań rywalizację wygrała Justyna Frączek (Murapol Twomark Grupa Pm Specialized). Po 5 minutach przyjechała Ania Świrkowicz (Ase Team), a trzecia była Ewelina Ortyl (Murapol Twomark Grupa Pm Specialized).

Mega i Mini w zaciętej rywalizacjiRywalizacja na dystansie Mega również była najeżona trudnościami. Najlepiej spisał się na niej Daniel Formela (Trek Gdynia). Młody kolarz z Pomorza na finiszu wyprzedził zaledwie o 4 sekundy Wojciecha Stawarza (Gomola Trans Airco). Na trzecim miejscu finiszował Kamil Pomarański (Cyclo Trener Team).

W wyścigu Pań zdecydowanie triumfowała Aleksandra Dubiel (Jaworzno), która pokonała Anetę Imielską (Mitsubishi Materials Mtb Team) o blisko 27 minut. Trzeciał przyjechała Katarzyna Machalica (Kspo Arrow Ecs Racing Team).

Na szybkim dystansie Mini triumfował Piotr Frankowicz (Aac Wido-Profil Profidea Specialized). W rywalizacji kobiet zwyciężyła Karolina Kukuła (Konopiska).

Kolejna edycja Powerade Volvo MTB Marathon odbędzie się już 15. czerwca w Karpaczu. Legendarna edycja w Beskidzie Sądeckim to kolejne duże wyzwanie w maratonach Grzegorza Golonki.