Koniec MTB CCC Polkowice

Ekipa MTB CCC Polkowice, w której do tej pory ścigała się m.in. Maja Włoszczowska, przestaje istnieć. O tej decyzji klub poinformował dziś na swojej stronie internetowej.

Plotki o rozwiązaniu ekipy CCC Polkowice krążyły już od kilku miesięcy, natomiast dziś tę informację oficjalnie przedstawił zespół. Po czterech latach obecności w peletonie MTB, zespół CCC kończy swoją działalność. "Szefostwo klubu oraz Sponsorzy dziękują swoim wspaniałym zawodniczkom, ale także obsłudze, osobom współpracującym z klubem oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów polkowickiego teamu za zaangażowanie i sumienne wypełnianie swoich obowiązków łączonych z pasją jaką jest kolarstwo" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Kierownictwo nie podało oficjalnej przyczyny rozwiązania zespołu.

W ostatnich dniach zespół opuściły dwie zawodniczki - Aleksandra Dawidowicz i Maja Włoszczowska. Dawidowicz, była Mistrzyni Świta w kategorii do lat 23, podpisała kontrakt z ekipą Bi&Esse, natomiast Włoszczowska związała się z zespołem Giant Pro XC Team.

 Przez cztery lata, zawodniczki CCC Polkowice zdobywały medale Mistrzostw Świata i Europy, Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.