PP: Dawidowicz i Osicki wygrali w Wałbrzychu

Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) i Kornel Osicki (JBG2 Professional MTB Team) wygrali ostatnią edycję Pucharu Polski XC, rozegraną w Wałbrzychu.

W Wałbrzychu kolarze rywalizowali na 3,8-kilometrowej trasie, na której dwa lata temu ścigali się w Mistrzostwach Polski. Na starcie sobotniego wyścigu stanęła prawie cała czołówka, poza kontuzjowana Mają Włoszczowską (CCC Polkowice), Paulą Gorycką i Moniką Żur (4F e-vive Racing Team) oraz Markiem Konwą (Milka Superior MTB Racing Team).

Mimo to na starcie wyścigów elity stanęli czołowi zawodnicy z Polski. W wyścigu kobiet triumfowała siódma zawodniczka z wyścigu olimpijskiego w Londynie, Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice), która po czterech okrążeniach wyprzedziła o 45 sekund swoją koleżankę klubową, Annę Szafraniec. Podium elity kobiet uzupełniła Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korona Kielce). W kategorii do lat 23 zwyciężyła Marta Turoboś (Integral Collections Mtb Team).

Wyścig elity mężczyzn zdominowali kolarze JBG2 Professional MTB Team. Zwycięstwo odniósł Kornel Osicki, minimalnie, bo o 2 sekundy wyprzedzając Piotra Brzózkę i o ponad minutę Marka Galińskiego. Poza podium uplasował się Rafał Hebisz (KTM Racing Team Złoty Stok). Wśród młodzieżowców najlepszy okazał się także kolarz JBG2 Professional MTB Team - Bartłomiej Wawak, który tym samym przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej do lat 23.

Pod nieobecność Marka Konwy, jego młodszy brat Piotr został zwycięzcą wyścigu juniorów, natomiast wśród juniorek najszybsza była Aleksandra Podgórska (Viking Dream Bike).

W klasyfikacji generalnej triumfowali Osicki i Szafraniec w elicie oraz Wawak i Marta Turoboś (Integral Collections Luks Sławno). W juniorach najwięcej punktów zgromadzili Konwa i Aleksandra Podgórska (Viking Dream-Bike Szczawno Zdrój).