Rozkładówka Maratony Rowerowe Lang Team 2019

Już 11 maja czeka na Was pierwszy maraton z serii Maratony Rowerowe Lang Team. Cały cykl będzie liczył 5 imprez na przestrzeni sezonu, a wyścigi jak w poprzednich latach będą rozlokowane po całej Polsce. Zobaczcie, gdzie będziecie rywalizować w tym roku!

Maratony Rowerowe Lang Team to jedna z najpopularniejszych imprez kolarskich rozgrywanych na terenie naszego roku. Co roku na starcie tych maratonów stają tysiące miłośników ścigania na rowerach MTB oraz osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem i chcą się przede wszystkim dobrze bawić. W każdych zawodach mogą wystartować wszyscy, dzięki bardzo zróżnicowanym trasom i dystansom.

W tym roku ekipa Czesława Langa pozostała przy sprawdzonych rozwiązaniach rodem z lat poprzednich, jednak w kalendarzu pojawiła się jedna nowość. Cały cykl obejmie 5 wyścigów. Sezon zaczniemy tym razem w Krakowie (11 maja), gdzie co roku w miasteczku wyścigu, które zlokalizowane jest na krakowskich Błoniach, panuje kolarska i rowerowa atmosfera. Następnym przystankiem będzie stolica naszego kraju. W Warszawie spotkamy się 15 czerwca. Znana wszystkim z poprzednich lat trasa, z pewnością będzie faworyzowała zawodników, którzy lubią rywalizację na wysokich prędkościach.

 
 

 

 

 

Niespełna miesiąc później zawitamy nad morze. Edycja w Gdańsku (6 lipiec) podobnie jak w poprzednich sezonach zostanie rozegrana na interwałowej trasie, więc pomimo wakacyjnego terminu nie należy oczekiwać łatwej przeprawy.  Po pierwszych 3 wyścigach nastąpi dłuższa przerwa, która pozwoli na przygotowanie się organizatorom do Tour de Pologne, a kibicom do dopingowania kolarzy na trasie. Jednak już 21 września, na kolarzy czeka główna atrakcja tego sezonu - Muczne. To niewielka osada zlokalizowana w samych Bieszczadach. Górska trasa z pewnością będzie dobrym testem formy w trakcie ostatnich momentów sezonu. Na zakończenie Lang Team ponownie zjawi się w Kwidzynie (29 września), gdzie zostanie zakończony sezon kolarski oraz rozstrzygnie się klasyfikacja generalna Maratony Rowerowe Lang Team 2019.

 

W każdej lokalizacji czekać na Was będą przygotowane cztery dystanse: Parada Rodzinna (ok. 10 km), Mini (ok. 30 km), Medio (ok. 60 km) i Grand Fondo (ok. 90 km). Na trzech ostatnich będzie można korzystać ze spejalnie przygotowanych bufetów. Oprócz tego jak co roku organizowanych będzie również wiele atrakcji w miasteczku wyścigowym, a na zawodników czekają bogate pakiety startowe. O każdym z wyścigów będziemy informować Państwa oddzielnie w naszych zapowiedziach imprez weekendowych, a rejestracji do wyścigów możecie dokonać już teraz za pośrednictwem strony organizatora.

 

Terminarz zawodów 2019:

  • 11.05 - Kraków
  • 15.06 - Warszawa
  • 6.07 - Gdańsk
  • 21.09 - Muczne
  • 28.09 - Kwidzyn

 

 

Strona ogranizatora: www.langteammaratony.pl

Podobne artykuły