Plus

ul. Obrońców Stalingradu 36
45-594, Opole
tel. 605 090 521
marcin@keywin.cc
www.keywin.cc
Zapewne większość kolarzy uważa Francuską firmę Look jako wynalazcę i propagatora pierwszych zatrzaskowych pedałów w historii współczesnego kolarstwa. Jednak prawdziwy bieg wydarzeń jest bardziej zaskakujący. Czytaj: www.keywin.cc/index.php/historia-marki

KEYWIN jako jedyna firma na świecie prowadzi cichą rewolucję spojrzenia na połączenie użytkownika z rowerem. Unikalna konstrukcja pedałów opiera się na luzie roboczym wbudowanym prosto w korpus pedału zamiast tradycyjnego rozwiązania luzu w bloku. Takie rozwiązanie generuje szereg zalet:

- Izoluje problem ze zużywającym się blokiem. W standardowym pedale spd, wraz ze wzrostem zużycia bloku, połączenie pedał-blok nabiera luzu w niepożądanych kierunkach, znacznie obniżając przez to generowaną moc. W pedałach szosowych Keywin, połączenie blok-pedał jest całkowicie nieruchome i pozbawione luzu. Dzięki kompletnie odmiennej konstrukcji nawet mocno zużyte bloki wciąż zachowują ciasne pasowanie a za niezmienny luz roboczy odpowiada połączenie korpus–oś.

- Luz roboczy(poprzeczny) nie jest ograniczany w żaden sposób siłą sprężyny jak w standardowych konstrukcjach. Daje to możliwość bezwysiłkowego ustawienia stopy w dowolnej pozycji nie tracąc energii na jej podtrzymanie, chroniąc przy tym kolana przed nadmiernym obciążeniem.

- Jako Jedyne, pedały te oferują możliwość precyzyjnego ustawienia siły potrzebnej do ruchu piętą na boki w ramach luzu roboczego. Ustawienie to jest całkowicie odizolowane od siły potrzebnej do wypięcia bloku, dając ogromne możliwości ustawienia swobody ruchu.

- Eliminuje potrzebę zmiany bloków jeśli użytkownik zdecyduje się ograniczyć standardowy luz 6° do 0°. Prosta zmiana zatyczki osi pedału umożliwia wybór z jakiego luzu chcemy korzystać oszczędzając czas i koszty zmiany bloków.

- Keywin, to jedyne pedały spd na świecie oferujące tak ogromną powierzchnię kontaktu pomiędzy blokiem a pedałem, niwelując w ten sposób tak zwane „gorące punkty” na stopach podczas wielogodzinnych treningów. Powierzchnia ta jest od czterech do 9 razy większa w porównaniu do obecnie oferowanych pedałów na rynku!

Ponadto pedały Keywin są osiągalne w 6 różnych długościach osi dając pełną możliwość dopasowania się do preferencji użytkownika i uzyskać możliwie najniższy Q-factor w danej konfiguracji.

"Wszystkie pedały Keywin są nadal w całości produkowane, składane i testowane w Nowej Zelandii.”– dumnie podkreśla właściciel.

Produkty marki Keywin znajdziesz w sklepach