Rower+Sport

ul. Gliwicka 7
47-240, Bierawa
tel. 77 487 28 11
info@rowersport.pl
www.rowersport.pl
Firma Chiba Glove Company została założona w 1853 roku przez Aloisa Chibę. Alois przybył z Wiednia, stolicy Cesarstwa Austro-Węgierskiego, na polecenie Cesarza mówiące o uprzemysłowieniu biednych regionów Cesarstwa.

Alois zakładał przemysł wyrobu rękawiczek na terenie dzisiejszych Czech. W ciągu jednego pokolenia małe, liczące 400 mieszkańców miasteczko Albertham stało się rękawiczkową stolicą Niemiec. Niemal w każdym domu mieściła się wytwórnia rękawiczek, a sąsiednia okolica zaczęła prosperować. Założono garbarnie, wzrosło zapotrzebowanie na szwaczki, wybudowano kompletną infrastrukturę. Wybuch II Wojny Światowej spowodował przestawienie produkcji z cywilnej na wojskową. Do 1945 roku w zakładach Chiba pracowało prawie 2000 pracowników. Po zakończeniu wojny firma straciła wszystko i musiała zaczynać od początku w nowym miejscu. Nową siedzibą firmy stała się Bawaria.
Obecnie główna siedziba firmy znajduje się w Niemczech, w małej wiosce w pobliżu austriackiego Salzburga. Instalacje produkcyjne znajdują się w Indonezji. Obecna powierzchnia fabryki to 50 tys. stóp kw., obecnie następuje podwojenie tej powierzchni. Mamy przedstawicieli w niemal wszystkich krajach świata. Profil naszej produkcji zmienił się na przestrzeni lat, z firmy produkującej eleganckie rękawiczki staliśmy się firmą koncentrującą się na rynku wysokiej jakości rękawic sportowych.

W naszych rękawicach uprawiać można jazdę na rowerze, motorze, nartach/snowboardzie, baseball/softball, sporty wodne, służymy również strażakom i służbom porządkowym. ChibaGloves jest jedną z kilku firm, które wciąż istnieją, z grupy, która 40 lat temu liczyła 600 producentów rękawic. czwarte pokolenie rodziny Chiba wkracza do firmy z tym samym uporem i doświadczeniem poprzednich pokoleń producentów rękawic.

Produkty marki Chiba znajdziesz w sklepach