Virtual Training od CycleOps

Koniec z nudą i gapieniem się w ścianę

Drukuj

CycleOps jest kolejnym producentem trenażerów, który oferuje dla swoich urządzeń aplikację urozmaicającą jazdę na rowerze pod dachem.

Virtual Training to aplikacja, z której mogą korzystać wszyscy użytkownicy trenażerów CycleOps i nie tylko. Pozwala na wykonywanie treningów na wirtualnych trasach, stworzonych przez innych użytkowników aplikacji. Dostęp do tras jest nieograniczony. Aplikacja współpracuje z komputerami typu PC na systemie Windows, dostępna jest również wersja na tablety iPad lub inne modele z systemem Android.

W przypadku komputerów PC wystarczy mieć moduł łączności USB ANT+ Stick, trenażer CycleOps i czujnik prędkości ANT+. Zamiast czujnika prędkości można użyć piasty PowerTap ANT+ (wówczas można jeździć na dowolnym trenażerze). Dla użytkowników tabletów iPad lub innych z systemem Android konieczne jest wyposażenie się w czujniki działające w systemie Bluetooth BLE – Czujnik prędkości BLE, lub moduł PowerCap BLE do piast PowerTap G3. Już od 10 do 15 dolarów na miesiąc mamy możliwość przemierzania wielu kultowych tras z Tour de France czy Giro de Italia, między innymi Alpe d’Huez czy Passo di Stelvio.

 
 

 

Jak to działa?

Aplikacja działa w systemie Speed to Power (trenażer + czujnik prędkości). Każdy trenażer CycleOps posiada swoją indywidualną krzywą przyrostu mocy do prędkości, dzięki czemu oprogramowanie przewija film z odpowiednią prędkością adekwatną do prędkości i generowanej mocy. Używając Piasty PowerTap lub innego miernika mocy ANT+ aplikacja działa w systemie Power to Speed i dostosowuje prędkość filmu do mocy generowanej na mierniku mocy. Najepszy efekt można uzyskać na trenażerch z elektroniczną kontrolą oporu takich jak CycleOps PowerBeam. Oprogramowanie dostosowuje opór do stopnia nachylenia terenu, dzięki czemu najbardziej realistycznie odwzorowuje naturalne warunki. Trenażery PowerBeam występują w wersji z oprogramowaniem Virtual Training Desktop, które zapewnia bezterminowy dostęp do aplikacji z ograniczonymi funkcjami. Ograniczone jest wykonywanie treningów interwałowych i możliwość ścigania się z virtualnym partnerem w sieci. 
 

Tworzenie tras

Każdy użytkownik ma możliwość stworzenia swojej ulubionej trasy. Trasy mogą zawierać video lub jedynie trasę GPS. Trasy utworzone z punktów GPS mogą być pokonywane w sieci na mapie GoogleEarth. Trasy z video należy uprzednio nakręcić na kamerce tylu GO Pro, a z urządzenia GPS można zgrać trasę w formacie GPX. Za pośrednictwem wtyczki GoogleEarth można wyznaczyć odpowiednią wysokość każdego punktu GPS i w ten sposób uzyskać profil trasy z procentowym nachyleniem terenu. Trasę można również stworzyć ręcznie edytując każdy kolejny punkt na trasie.

 

Już dziś można jeździć po kilku polskich trasach: Trasa Mistrzostw Polski w Kielcach, Runda TdP pod Karpacz przez Orlinek, Przełęcz Karkonoska czy Karkonoski Klasyk. 

Info: www.makra-sport.pl