Kolejne zwycięstwo Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) Kross Racing Team

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wygrała w Teplicach 1. edycję Pucharu Czech XCO. 5. miejsce w elicie kobiet zajęła Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra). Wśród elity mężczyzn 3. miejsce zajął Bartłomiej Wawak (KRT), zwyciężając jednocześnie w U-23.

Wyścig w Czechach był kolejnym startem polskich zawodniczek w tym sezonie. W ubiegłym tygodniu z powodzeniem startowały we Włoszech, gdzie Włoszczowska była druga, a Szafraniec siódma, oraz w Chorwacji, gdzie zwycięstwo odniosła Dawidowicz.

Tym razem wszystkie trzy zawodniczki spotkały się w Teplicach, gdzie rozgrywano pierwszą edycję Pucharu Czech, a na starcie dominowały zawodniczki gospodarzy. W stawce prawie 20 zawodniczek z elity i U23 znalazło się także pięć Polek.

Włoszczowska od startu wyszła na samotne prowadzenie i z przewagą kilkunastu nad rywalkami kończyła pierwsze okrążenie. Zawodniczki do pokonania miały pięć rund, każda o długości 4,4-kilometra i przewyższeniu niespełna 100 metrów. Włoszczowska do mety nie oddała już prowadzenia, choć na ostatniej rundzie miała czas gorszy o prawie minutę od rywalek. Na mecie finiszowała z przewagą 25 sekund nad Janką Keseg Stevkovą (Outsiterz) i prawie minuty nad Jitką Skarnitzlovą (Liv Cycling Team).

Piąte miejsce w elicie zajęła Dawidowicz, która do swojej byłej koleżanki z ekipy CCC Polkowice straciła 1.35. 15. miejsce Open i czwarte miejsce w kategorii do lat 23 zajęła Karolina Cierluk (Uczniowski Klub Kolarski), która do zwyciężczyni tej kategorii, Vendula Kuntová (Remerx - Merida Team Kolín), straciła jedno okrążenie. 6. miejsce w U23, ze stratą 2 okrążeń, zajęła Iwona Kurczab (SGR Srebrna Góra)

Z wyścigu na czwartym okrążeniu wycofała się Anna Szafraniec (Kross Racing Team).

Bardzo dobrze spisał się także Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), który ukończył rywalizację na 3. miejscu w elicie mężczyzn i był najlepszym młodzieżowcem imprezy. Wawak do zwycięzcy Jaroslava Kulhavego (Specialized Racing) stracił jedynie 32 sekundy. Drugie miejsce wywalczył Krystian Hynek (Topeak Ergon). Na 6. miejscu rywalizację ukończył Marek Konwa (64sto Leszno MTB), a Kornel Osicki (Kross Racing Team) był 24.