PP XCO: Wygrana Konwy i Dawidowicz

PP XCO Boguszów Gorce 6-7.06

Piotr Konwa (4F Scott Racing Team) oraz Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra) zwyciężyli podczas 2 edycji Pucharu Polski MTB XCO, który rozegrany został w Boguszowie-Gorcach.

Wyścig „Górale na Start” rozegrany w Boguszowie-Gorcach był jednocześnie drugą edycją Pucharu Polski XCO. Zawodnicy mieli do pokonania 4,2 km pętle, która jak podkreślali była bardzo wymagająca.

Elita mężczyzn do pokonania miała 6 wymagających okrążeń, które przy wysokiej temperaturze tego dnia nie należały do najłatwiejszych. Już na rundzie rozbiegowej wysokie tempo narzucił Piotr Konwa. Z każdym kolejnym kilometrem powiększał on swoją przewagę i niezagrożony przyjechał jako pierwszy na metę. Drugie miejsce z 40 sekundową stratą zajął Wojciech Halejak (JBG 2 Team). Na pewnym trzecim miejscu przyjechał Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra), do zwycięzcy stracił on 1 minutę i 22 sekundy. W klasyfikacji młodzieżowców również wygrał Konwa, drugie miejsce zajął Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Bieniasz Bike Team), a trzeci tego dnia zameldował się Mateusz Pihulak (MTB Silesia Rybnik).

Panie pokonać musiały 5 okrążeń i tutaj wyścig w zasadzie od samego początku zdominowała Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra). Z każdym okrążeniem jej przewaga była coraz większa i na metę zawodniczka teamu SGR Srebrna Góra przyjechała z bardzo dużą przewagą. Na drugim miejscu pojawiła się Monika Żur (4F Scott Racing Team), która jednocześnie zwyciężyła w klasyfikacji zawodniczek do lat 23. Na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych), w klasyfikacji do lat 23 zajęła ona drugie miejsce. Trzecie miejsce w klasyfikacji U23 zajęła Rita Malinkiewicz (Goodman Zator).

1 miejsce: Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra)

Wczorajszy start Podczas Pucharu Polski w Boguszowie uważam za udany. Już od startu udało mi się uzyskać niewielką przewagę nad pozostałymi zawodniczkami, którą sukcesywnie powiększałam z rundy na rundę. Cieszę się, z faktu iż moje samopoczucie jest coraz lepsze. Podziękowania dla organizatorów za dobrą organizację oraz wkład jaki włożyli w przygotowanie trasy, która naprawdę była wymagająca zarówno pod względem fizycznym jak i technicznym.

1 miejsce: Piotr Konwa (4F Scott Racing Team)

W niedziele przy pełnym słońcu odbyła się druga odsłona Pucharu Polski w Boguszowie Gorcach. Na starcie elity stawiło się sporo dobrych zawodników. Do pokonania mieliśmy 6 wymagających okrążeń. Już na rozjazdówce po stadionie wysunąłem się na prowadzenie, a zaraz po wjechaniu do lasu udało mi się odskoczyć od reszty. Pojechałem równy wyścig, cały czas kontrolując przewagę nad Halejakiem i Piotrkiem Kurczabem. Ostatecznie linie mety przekroczyłem 40 sekund przed drugim, wygrywając w elicie i młodzieżowcach.

3 miejsce: Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra)

Trasa drugiej edycji Pucharu Polski XCO pasowała mi, była trudna, wymagała dobrego przygotowania fizycznego i technicznego. Cała oprawa Pucharu Polski MTB wyraźnie się poprawiła, kierunek jest bardzo dobry, zawody w Boguszowie Gorce były zorganizowane na naprawdę wysokim poziomie. To cieszy. Co do wyścigu to nie był mój dzień, nie czułem się najlepiej, rywale okazali się mocni i musiałem uznać ich wyższość. Ogólnie jestem zadowolony z wyścigu, biorąc pod uwagę kryzys jaki mnie dopadł strata do najlepszych okazała się nie duża. Duży w tym udział miał doping i wsparcie najbliższych za co im serdecznie dziękuję.