Kross Racing Team podsumowuje sezon

Sezon 2013 był przełomowy dla Kross Racing Team. Po raz pierwszy drużyna wystartowała w wielu zawodach za granicą, była obecna na takich imprezach jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy czy Puchary Świata, a w Polsce skupiła się na najważniejszych kolarskich wyścigach.

Ściganie Kross Racing Team rozpoczął w Chorwacji na wyścigu XCO Premantura Kamenjak Rocky Trails, który niestety okazał się pechowy dla większości zawodników. Stanowił on natomiast bardzo dobrą odskocznię i okazję do ścigania w ciepłych warunkach gdyż w Polsce wciąż mieliśmy zimę…

Kolejny start to pierwsza edycja maratonów Skandia MTB w Warszawie, gdzie zawodnicy KRT startowali regularnie, a Anna Szafraniec i Michalina Ziółkowska rozpoczęły pasmo zwycięstw w tym cyklu. Kolejne starty na Skandia MTB to już edycje Pucharu Polski, który został zdominowany przez Michalinę Ziółkowską – zwyciężczynię klasyfikacji generalnej oraz przez Annę Szafraniec, która startując tylko w 3 edycjach zajęła 2. miejsce. Świetnie wypadł też Radosław Rękawek zajmując 2. miejsce w klasyfikacji generalnej!

Puchar Polski XC to z kolei dominacja Anny Szafraniec, zdobywczyni 1. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB w Obiszowie, nasze Panie spisały się również na medal – Anna Szafraniec wywalczyła srebro, a Michalina Ziółkowska brąz.

Z kolei Mistrzostwa Polski XC, które miały miejsce w Żerkowie to bardzo ciężki wyścig wśród Pań, gdzie Ania Szafraniec wywalczyła drugie Wicemistrzostwo Polski.

Na arenie międzynarodowej, na imprezach rangi mistrzowskiej, prym wiodła Michalina Ziółkowska, która zarówno na Mistrzostwach Europy w Maratonie w Singen jak i na Mistrzostwach Świata w Kirchbergu ukończyła rywalizację na rewelacyjnym 8. miejscu!

Kross Racing Team wystartował również na dwóch maratonach serii UCI Marathon Series.
W Austrii wygrała Michalina Ziółkowska, a w Lovran w Chorwacji, 1. miejsce zajęła Anna Szafraniec natomiast Michalina stanęła na podium jako trzecia.

Kross Racing Team pokazał się też na kilku zawodach XC UCI kategorii C1 i C2, na których Anna Szafraniec przeważnie zajmowała lokaty na podium, m.in.: Czech MTB Cup, JBG 2 MTB Race, Ostravsky Chachar, Grand Prix Slovakia.

Oprócz tego, ważne starty odbyły się na Węgrzech, gdzie zawodnicy KRT obecni byli na największych imprezach: Buda i Duna Marathon (zajmowali tam najwyższe stopnie na podium).

W Polsce Kross Racing Team zdominował również dwa cykle na południu Polski: Powerade Volvo MTB Marathon oraz Bike Maraton, na których to niepokonani Bogdan Czarnota i Mateusz Zoń wywalczyli 1. miejsca w klasyfikacjach generalnych wygrywając łącznie 17 razy w obu cyklach.

Łącznie zawodnicy Kross Racing Team stawali na podium 46 razy spędzając przy tym setki godzin na specjalnie przygotowanych do tego rowerach Kross Level B+, po raz pierwszy wyposażonych w osprzęt SRAM, który niezawodnie dowoził ich do mety.

Olbrzymie podziękowania w tym miejscu należą się też Schwalbe oraz firmie Enervit, które przez cały sezon dostarczały zawodnikom wszystko co niezbędne do wygrywania!

Zachęcamy do obejrzenia trailera filmu opowiadającego o całym sezonie 2013. Pełna wersja wkrótce!