JBG-2 kończy sezon olimpijski

Grupa JBG-2 Team podsumowuje sezon 2012. Co poszło po myśli zawodników, a co nie wyszło? Jak swój występ w Londynie ocenia Piotr Brzózka?

Tegoroczny sezon startowy możemy podzielić na dwa okresy:
– walka o uzyskanie kwalifikacji olimpijskich
– start olimpijski

Z uwagi na kwalifikacje olimpijskie tegoroczne starty rozpoczęliśmy wcześniej, bo już w połowie stycznia w Turcji. Wyścig w Gazipasa okazał się udany dla Kornela Osickiego, który zajął 2. miejsce, a tuż za nim finiszował Marek Galiński.

Kolejne starty to seria wyścigów w Portugalii, gdzie z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Brzózka, zajmując wysokie miejsca. Dobra dyspozycja Piotra napawała optymizmem przed zbliżającymi się Pucharami Świata. W pierwszym roku startów w kat. elita nasz reprezentant plasował się w okolicach czwartej dziesiątki, podobnie jak Marek Galiński, który w tym roku rolę zawodnika dzielił z funkcją trenera kadry narodowej.

Kwalifikacje olimpijskie zakończyliśmy wyścigiem etapowym w Turcji, gdzie 2. miejsce Marka Galińskiego dało naszej reprezentacji kwalifikację dla dwóch zawodników na tegoroczne igrzyska.

Kolejnym ważnym sprawdzianem były Mistrzostwa Polski w Kielcach. Również w tym roku zawodnicy JBG-2 potwierdzili swoją dominację. Marek Galiński uległ po emocjonującej walce Markowi Konwie (Milka Superior MTB Team), a tytuł II V-ce Mistrza Polski przypadł Piotrowi Brzózce. W kategorii młodzieżowej srebro wywalczył Bartłomiej Wawak. W mistrzostwach brali udział także mastersi. W kategorii 30-39 lat tytuł V-ce Mistrza Polski zdobył Tomasz Pierwocha, natomiast Jacek Brzózka reprezentujący kategorię 50-59 lat obronił po raz kolejny tytuł Mistrza Polski.
Koniec sierpnia to długo oczekiwany start olimpijski – 32. miejsce Piotra, zajęte w tym najważniejszym dla zawodników wyścigu dało mu dużo satysfakcji. Jednak w mojej ocenie jest to zawodnik, który w dalszej perspektywie jest w stanie walczyć nawet o najwyższe lokaty!

Ostatnia część sezonu to udane występy Tomasza Drożdża w Pucharach Świata w maratonie. Duże nadzieję wiązaliśmy z występem Adriana Brzózki w Mistrzostwa Polski w maratonie. Adrian wykazywał bardzo dobrą dyspozycję, czego dowodem były wysokie miejsca na podium podczas zawodów XCO w Słowenii oraz Rumunii. Pech chciał, że na skutek licznych defektów podczas wyścigu, nie udało się obronić wywalczonego przed rokiem tytułu Mistrza Polski.

Kolejny rok to starty głównie w prestiżowych maratonach MTB. Przedsmakiem rywalizacji naszych zawodników na światowych arenach jest 4. miejsce Piotra oraz 6. miejsce Adriana podczas słynnego Roc Marathon we Francji!