Dolomiti di Brenta Bike, dwa kółka w Trentino

Opis szlaków rowerowych i oferty programu Dolomiti di Brenta Bike

Podsumowanie
Skorzystanie z programu Dolomiti di Brenta Bike było dla nas świetną przygodą. Podczas wypadu nie musieliśmy martwić się praktycznie o nic więcej, jak tylko wyborem trasy na kolejny dzień i czerpaniem frajdy z kolejnych pokonywanych kilometrów. Bardzo dobra organizacja gwarantowana przez program Dolomiti di Brenta Bike to coś, z czego warto skorzystać wybierając się w ten rejon Europy. Oferta jest przystępna cenowo, a północne Włochy są w zasięgu dłuższej wycieczki samochodowej czy szybkiego lotu samolotem. Polecamy wszystkim, którzy szukają dobrego miejsca na rowerowy urlop. W Dolomitach naprawdę można fajnie pojeździć na rowerze :).

PORADNIK

1. Transport
Samochód - dojazd z Polski jest wygodny, szczególnie po przekroczeniu granicy z sąsiadami. Trasy liczą sobie mniej więcej: z Wrocławia (przez Niemcy i Austrię) - 1100km, z Warszawy - 1500km (przez Niemcy i Austrię), z Gdańska - 1500km (przez Niemcy i Austrię), z Krakowa i Katowic - 1200km (przez Czechy i Austrię).

Samolot - istnieją dogodne połączenia tanimi liniami lotniczymi z biletami już od 99zł (z bagażem i rowerem) w jedną stronę.

2. Wypożyczenie roweru i samochodu
Sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Ceny wahają się w przeliczeniu od 300-600zł za tydzień używania dobrego roweru.

Na miejscu warto także zastanowić się (w przypadku transportu samolotem) nad wynajęciem samochodu. Tutaj ceny wynoszą 1000-1200zł za tydzień użytkowania dużego kombi.

3. Noclegi
Baza hotelowa w regionie jest bardzo duża, rozpiętość jakościowa i cenowa jest ogromna. Przeciętna doba hotelowa z wyżywieniem kosztuje 20-30 euro, podczas gdy koszt campingu wynosi 10 euro za dobę. Dla nieliczących się z kosztami dostępne są także luksusowe hotele SPA.

4. Wyżywienie
Klasyczna pizza w małej restauracji to koszt 5-10 euro, podobnie jak duży talerz makaronu. Bardziej wykwintne dania na bazie soczystych kawałków mięsa kosztują odpowiednio więcej. Na deser warto spróbować włoskich lodów, które są nakładane szpachelką w cenie 1,5 euro za obfitą "gałkę".


Więcej informacji możecie znaleźć na stronie programu Dolomiti di Brenta Bike (j. angielski), dostępnej tutaj.

Fot.: Maciej Łuczycki
Info ang.: www.dolomitibrentabike.it/lang/EN/
Info pol.: www.visittrentino.it

Podobne artykuły